توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
155 طرح مطالعاتی سد و شبکه آبیاری در دست اقدام است
پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۳
مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: در زمان حاضر 155 طرح مطالعاتی سد و شبکه آبیاری در حال اجرا است.
به گزارش عرش نیوز،
حمیدرضا جانباز چهارشنبه شب در نشست 'حمید چیت چیان' وزیر نیرو با استاندار و نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی در ساری افزود: در حالیکه برای هر یک از طرح های مطالعاتی ساخت سد و شبکه های آبیاری دو تا چهار میلیارد تومان اعتبار نیاز است، امسال فقط ۱۴ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

وی با اشاره به اینکه اعتبار طرح های مطالعاتی ساخت سد و شبکه آبیاری سال ۹۴ به ۱۷میلیارد تومان افزایش می یابد، ادامه داد: بسیاری از طرح های مطالعاتی ساخت سد با مشکلات زیست محیطی مواجه هستند.

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به وجود ۲۶۹ طرح فاضلاب شهری بیان کرد: با توجه به اینکه اعتبار این پروژه ها بسیار کم است، روند اجرای آن نیز به کندی پیش می رود.

وی متوسط تخصیص اعتبار برای هر یک از پروزه های فاضلاب شهری را ۲۳ درصد عنوان کرد و گفت: با توجه به اهمیت اجرای سریع فاضلاب شهری استان های شمالی، ایجاد شبکه های محلی مورد تاکید است.

جانباز وضعیت اجرای پروژه های فاضلاب استان مازندران را بسیار کند عنوان کرد و افزود: به دلیل بالا بودن سطح آب و هزینه بالای مقاوم سازی و پایداری خط، پروژه فاضلاب شهرهای بابل و ساری با هزینه بالا و به کندی پیش می رود.

وزیر نیرو عصر چهارشنبه از سد گلورد نکا بازدید کرد.

بازدید از پروژه آب رسانی شهر ساری، بابل و نوشهر از برنامه های روز پنجشنبه وزیر نیرو در استان مازندران است.

منبع: ایرنا
کد مطلب: 341459