توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل نوسازی فارس: شش هزارو500 کلاس فرسوده در فارس نیازمند مقاوم سازی اند
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۱
مدیرکل نوسازی مدارس استان فارس گفت: شش هزار و 500 کلاس درس در این استان به لحاظ فرسودگی بالا و فاقد استحکام لازم مقابل زلزله نیازمند اعتبارات مقام سازی هستند.
به گزارش عرش نیوز؛احمد دست نیان به مناسبت هشتم آذرماه روز آمادگی مقابل زلزله در مدارس با اشاره به رخ دادن زلزله های اخیر در مناطقی از استان به ویژه در شهرستان قیر و کارزین افزود: این زنگ خطر و هشداری برای مدارس غیرفنی و قدیمی است که استحکام لازم را برابر زلزله ندارند.

وی با اشاره به سابقه ویرانی برخی مناطق استان فارس در اثر زلزله گفت: شکی نیست که دانش آموزان ما استحقاق تحصیل در بهترین، زیباترین و امن ترین فضای آموزشی را دارند.

دست نیان روند ساخت و ساز و ایمن سازی مدارس را در گرو تامین اعتبارات عمرانی دانست و افزود: با توجه به محدودیت های اعتباری، امکان مستحکم سازی مدارس غیرایمن برابر زلزله در یک دوره کوتاه وجود ندارد.

مدیرکل نوسازی مدارس فارس گفت: با این وجود این اداره کل بر اساس وظیفه قانونی خود که ساخت سرپناه برای آینده سازان میهن اسلامی است افزون بر 9 هزار و 500 کلاس درس غیرمقاوم برای دانش آموزان را در هشت سال گذشته ایمن سازی کرده است.

دست نیان افزود: به منظور استحکام بخشی به کلاس های درس غیرمستحکم در سطح استان به اعتباری افزون بر شش هزار و 500 میلیارد ریال نیاز است که در صورت تامین آن، این اداره کل آماده است در یک دوره زمانی چهارساله کار مقاوم سازی کلاس ها را انجام دهد.

استان فارس افزون بر 16 هزار کلاس درس در قالب هشت هزار مدرسه و واحد آموزشی دارد.

هشتم آذرماه هر سال مانور آمادگی برابر زلزله در مدارس سراسر کشور برگزار می شود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 335654