توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استانی شدن انتخابات سبب محرومیت بیشتر مناطق محروم می‌شود
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۴
نماینده مردم قیدار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استانی شدن انتخابات مجلس باید بیشتر بررسی شود، گفت: استانی شدن انتخابات سبب غافل شدن از مناطق محروم می‌شود.

به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی موسوی با بیان اینکه این طرح مزایا و معایب خاص خودش را دارد، اظهار داشت: یکی از معایب این طرح است که مناطق محروم در محرومیت می‌مانند.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار تسنیم در مورد اظهارنظر برخی از نمایندگان در مورد اینکه با استانی شدن انتخابات یک شهرستان به جای یک نماینده چند نماینده دارد، ابراز کرد: از کجا معلوم همه نمایندگان از مرکز نباشند و فقط به اسم شهرستان شرکت کنند در این صورت وضعیت بهتر نمی‌شود.

نماینده مردم قیدار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مزیت‌های استانی شدن انتخابات تصریح کرد: یک نماینده وظیفه قانون‌گذاری و نظارت دارد ولی با توجه به اینکه برخی از کارهای اجرایی به درستی انجام نمی‌شود مردم به نمایندگان هجوم می‌آورند که سبب می‌شود نماینده وقت کمتری به قانون‌گذاری اختصاص می‌دهند.

وی گفت: در حال حاضر یک نماینده از وظیفه اصلی خود غافل شده و به وزارتخانه‌ها رفت و آمد می‌کند، نمایندگان شهرستانی به دلیل اینکه عدالت بین مراکز و شهرستان‌ها رعایت نمی‌شود به دنبال کارهای اجرایی هستند.

حجت‌الاسلام موسوی با بیان اینکه تا زمانی که عدالت رعایت نشود و مجریان از کار اجرایی خود غافل شوند یک نماینده نمی‌تواند به وظیفه اصلی خود بپردازد، افزود: اگر عدالت رعایت شود استانی شدن به نفع همه است.

وی بیان کرد: یکی از مزیت‌ها استانی شدن انتخابات این است که کسانی که با قدرت و ثروت در شهرستان‌ها اقدام به خرید رای می‌کنند با استانی شدن این مورد از بین می‌رود.

نماینده مردم قیدار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استانی شدن انتخابات سبب حزبی شدن انتخابات شده و از این جهت مفید است ولی باید بیشتر بررسی شود که به ضرر مردم مناطق محروم تمام نشود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 339254