توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار بوشهر:
طرح‌های انسداد بی‌سوادی در بوشهر اجرا شد
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۹
استاندار بوشهر گفت: اجرای طرح ملی انسداد مبادی بی‌سوادی در استان بوشهر که موفقیت آمیز بوده سبب شده که که امسال شرایط راهیابی افراد بازمانده از تحصیل به مدرسه فراهم شود.
به گزارش عرش نیوز؛مصطفی سالاری صبح امروز نشست برنامه‌ریزی و بررسی مشکلات مدارس استان بوشهر با بیان اینکه وضعیت رتبه کنکورسراسری دانش آموزان استان بوشهر بهبود یافته است اظهار داشت: هرچند شاهد بهبود جایگاه استان بوشهر در کنکور سراسری سال هستیم ولی باید این جایگاه افزایش یابد.

وی با بیان اینکه بهبود وضعیت جایگاه استان بوشهر درکنکور سراسری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی نیازمند تلاش مضاعف است گفت: هر چند با وضعیت مطلوب فاصله معناداری وجود دارد اما انتظار نمی‌رود که استان بوشهر در فاصله زمانی یک ساله بتواند 10 گام در کنکور سراسری جهش داشته باشد.

وی با تاکید براجرایی شدن برنامه‌های تقویتی بنیه علمی دانش‌آموزان گفت: کلاس‌های کنکور می‌تواند بخشی از نواقض آموزشی را جبران کند ولی لازم است طرح‌ها و برنامه‌های این حوزه افزایش یابد.

استانداربوشهر به اجرای طرح‌های انسداد بی‌سوادی دربوشهر پرداخت و گفت: اجرای طرح ملی انسداد مبادی بی‌سوادی  در استان بوشهر که موفقیت آمیز بوده سبب شده که که امسال شرایط راهیابی افراد بازمانده از تحصیل به مدرسه فراهم شود.

سالاری با تاکید بر تامین اعتبارات لازم انسداد بی‌سوادی گفت: برای تامین اعتبارات لازم در اجرای طرح انسداد بی‌سوادی در استان بوشهر اقدامات لازم انجام شده است.

وی با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی برای هفته بزرگداشت معلم گفت: معلمان جایگاه مهمی در ارتقاء و توسعه استان دارند که لازم است در هفته بزرگداشت معلم برنامه در خور شایسته این عزیران برگزار شود.

سالاری با تاکید بر توجه به حل مشکلات مدارس استثنایی استان گفت: دانش‌آموزان این حوزه از موقعیت خاصی برخوردار هستند که لازم است در حل مشکلات دانش‌آموزان و تامین اعتبارات برای تجهیز مراکز آموزشی آنان اقدام شود.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 359450