توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم سروستان در مجلس عنوان کرد
کاهش ۴۷ درصدی بودجه استان فارس در سال ۹۳
پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۶
نماینده مردم شهرستان‌های سروستان، خرامه و کوار گفت: بودجه استان فاس امسال نسبت به سال گذشته ۴۷ درصد کاهش داشته که مردم انتظار دارند در بودجه سال بعد تدابیر لازم برای این کاهش بوجه اندیشیده شود.
به گزارش عرش نیوز، داریوش اسماعیلی شب گذشته در شورای برنامه‌ریزی استان فارس با ارائه گزارش‌هایی از استان اظهار کرد: اگرچه تدابیر لازم برای استفاده بهینه و مهیا کردن زمینه برای بهره‌بردای بیش از ۸۰ درصدی از پروژه‌ها در استان اندیشیده شده اما باز هم استان فارس امسال ۴۷ درصد کاهش بودجه داشته است.

وی با بیان اینکه مردم استان انتظار دارند در بودجه سال بعد تدابیر لازم در این زمینه اندیشیده شود، افزود: لازم است مسئولان کشوری برای کمک به اخذ مجوز کمیسیون ماده ۲۱۵ برای برخی طرح‌های استان همکاری داشته باشند.

بیشترین مشکل استان فارس مشکل آب است

نماینده مردم شهرستان‌های سروستان، خرامه و کوار با اشاره به اینکه امروز برای اینکه طرح‌های استان تکمیل شود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است، خاطرنشان کرد: بیشترین مشکل استان فارس مشکل آب است و از سد درودزن مقدار قابل توجهی آب رهاسازی می‌شود بدون اینکه تمام آن به دست مصرف کننده برسد.

اسماعیلی با بیان اینکه ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب از سد درودزن از رودخانه کر آزاد شده اما از این مقدار تنها ۶۰ تا ۷۰ میلیون متر مکعب به دست مصرف کنندگان می‌رسد، تصریح کرد: برای جلوگیری از هدر رفتن آب و رساندن تمام آب رها شده سد به دست مصرف‌کنندگان طرح انتقال آب از لوله مطرح شده و برای تصویب این طرح نیاز به کمک ملی است.

وی با اشاره به اینکه درخواست دوم مردم استان افزایش اعتبارات برای طرح‌های موجود است، بیان کرد: کمترین انتظار مردم استان در تدوین و آماده کردن بودجه پیش رو این است که به تعدادی از طرح‌های استان اولویت داده شود تا بتوانیم بودجه بیشتری بگیریم.

طرح‌های استان فارس به عنوان طرح‌های ردیف‌دار مورد توجه جدی دولت باشد

نماینده مردم شهرستان‌های سروستان، خرامه و کوار با بیان اینکه اولویت‌بندی طرح‌های کشور در دستور کار دولت است،اظهار کرد: انتظار داریم طرح‌های استان به عنوان طرح‌های ردیف‌دار مورد توجه جدی دولت باشد.

اسماعیلی با درخواست از سخنگوی دولت گفت: از دریاچه بختگان بازدید کنید و ببینید حدود ۱۵ شهرستان از آفت خشک شدن آب این دریاچه ضرر می‌کنند.

استان فارس برای گازرسانی به روستاها با مشکل مواجه است

وی با اشاره به اینکه استان فارس بزرگ‌ترین استان تولیدکننده گاز کشور است، افزود: متأسفانه این استان برای گازرسانی به روستاهای استان مشکل دارد و بهره‌مندی استان‌های دیگر از گاز تولیدی در استان فارس بیشتر است و به عنوان مثال می‌توان گفت از ۶۰ روستای خرامه تنها یک روستا با ۸ هزار نفر جمعیت از نعمت گاز برخوردار است.

نماینده مردم شهرستان‌های سروستان، خرامه و کوار با بیان اینکه استان فارس از نظر تولید نفت و گاز نسبت به بسیاری از استان‌های کشور مزیت دارد، تصریح کرد: اگر بناست طرح‌های کشور طبقه‌بندی شود طرح‌های مرتبط با پتروشیمی، نفت و گاز در استان فارس در اولویت قرار گیرد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 329750