توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
پایان پارتی‌بازی برای استخدام در دستگاه‌های دولتی
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۴
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه استخدام در دستگاه‌های دولتی از طریق پارتی بازی کنار گذاشته شده است، گفت: در تلاشیم تا با ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در بناب مشکل بیکاری را در منطقه رفع کنیم.

به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام محمد باقری‌بنابی صبح امروز در جمع مسئولان و مردم روستای «ینگی کند خانه برق» بناب اظهار داشت: باید شناخت خود را نسبت به ائمه اطهار(ع) و پیامبر بزرگوار اسلام(ص) افزایش دهیم و این انبیاء الهی هستند که به ما هویت بخشیده‌اند.

وی سپس به وظیفه اصلی نمایندگان مجلس اشاره و تصریح کرد: وظیفه نمایندگان قانونگذاری و نظارت است و نباید در کارهای اجرای دخالت کنند و رفته رفته وظیفه ذاتی یک نماینده به فراموشی سپرده شود.
نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی افزود: عملکردی که ارائه می‌شود، توسط فرماندار و سایر مسئولان شهرستان صورت گرفته که جا دارد از زحمات شبانه‌روزی این عزیزان نهایت تشکر و سپاسگزاری به عمل آید.
حجت‌الاسلام باقری‌بنابی در ادامه با اشاره به بحث‌های هسته‌ای و مذاکرات 1+5 افزود: حل مشکلات اقتصادی کشور در گرو تحقق توافق و عدم توافق ژنو نیست، چرا که اقتصاد ما اقتصادی مریض است!
وی تأکید کرد: تا زمانی که مسائل اقتصادی به صورت ریشه‌ای حل نشود، اقتصاد ایران قابل حل نخواهد بود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه هر دولتی که روی کار آمده، مطالبی را برای حل مسائل اقتصادی مطرح کرده است، ولی زمانی که مسئولیت پذیرفتند، مطالب را از یاد برده‌اند.
باقری‌بنابی بیان کرد: تا زمانی که اقتصاد ما اقتصاد یارانه‌ای است، مشکلات کشور حل نشده و شاهد افزایش برخی فسادها نیز خواهیم بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت هفته وحدت تمام موفقیت‌های به دست آمده برای نظام مقدس جمهوری اسلامی از 35 سال گذشته تا کنون را در سایه وحدت و ولایت دانست و گفت: هر کجا وحدت و انسجام بوده، موفقیت و پیروزی را به دنبال داشته است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سایه وجود اتحاد و همبستگی در بین مسئولان شهرستان شاهد پیشرفت مناسب در اکثریت بخش‌ها هستیم؛ گفت: اجرای طرح‌های هادی روستاها و آسفالت مسیرهای راه روستایی این شهرستان در یک سال گذشته از شتاب بیشتری برخوردار بود و توانستیم امکانات روستاهای بناب را در حد معقول ارتقاء دهیم و با تأمین رفاه و آسایش برای ساکنان روستاها آنها را از مهاجرت به شهرها باز داریم.
حجت‌الاسلام باقری‌بنابی از ایجاد زیرساخت‌ها و توسعه امکانات گردشگری در روستاهای «توتاخانه» و «دوش» خبر داد و اظهارکرد: با وجود اینکه از سال 90 وضعیت کشور از لحاظ مالی در حالت بحرانی بود، با همه مشکلات اقدامات خوبی در سطح این شهرستان انجام گرفته است.
وی ادامه داد: در تلاشیم تا با ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در بناب مشکل بیکاری را در منطقه رفع کنیم؛ ولی تأسیس این منطقه پروسه زیادی دارد که باید طی شود.
نماینده مردم بناب در مجلس از ایجاد ردیف اعتبار برای اجرای طرح کمربندی شرقی بناب در بودجه سال آینده کشور خبر داد و گفت: امیدواریم با تلاش شورا و شهردار شاهد آغاز اجرای طرح کمربندی غربی بناب نیز باشیم.
باقری‌بنابی با بیان اینکه پارتی بازی برای استخدام در دستگاه‌های دولتی را کنار گذاشتیم؛ افزود: هیچ مسئولی در این شهرستان نمی‌تواند ادعا کند که فردی با سفارش و تأکید من جذب و استخدام شده است.
وی تأکید کرد: به مسئولان ادارات شهرستان تذکر داده شده که مراقب باشند بلایی که در سال‌های قبل بر سر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب آمد، بر سر دانشگاه بناب و سایر دستگاه‌های شهرستان نیاید.
این نماینده مجلس در عین حال به نیروهای تعدیل شده دانشگاه آزاد اسلامی گفت: من آماده‌ام آنها را در واحدهای تولیدی و کارخانجات منطقه جذب کنم تا نسبت به کسب روزی حلال اقدام کنند.
حجت‌الاسلام باقری‌بنابی خاطرنشان کرد: دیگر زمان پشت میزنشینی تمام شده و کسانی که مایل هستند از طریق راه حلال کسب روزی کنند و روزی حلال به منزل خود ببرند، آماده هستم آنها را در واحدهای تولیدی شهرستان جذب کنم.

منبع:فارس

کد مطلب: 353654