توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حجت الاسلام تقوی فرد:
کاهش جرایم سیاست کلی دستگاه قضایی است
دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۴۶
ساری - رئیس کل دادگستری مازندران، یکی از سیاست های کلی دستگاه قضایی را کاهش جرایم عنوان کرد.
به گزارش عرش نیوز: حجت الاسلام محمدعلی تقوی فرد شامگاه دوشنبه در جلسه شورای قضایی استان، گفت: باید تلاش شود که شورای قضایی استان استفاده موثرتری از این شورا در زمینه کاهش جرم داشته باشد.

وی تاکید کرد: همچنین با توجه به شرایط متفاوت اقلیمی، فرهنگی و اجتماعی در استانها باید به دنبال روش های کارآمدی جهت کاهش جرایم باشیم.

رئیس شورای قضایی مازندران ضمن تبریک به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: انقلاب اسلامی ایران، صرفا یک انقلاب سیاسی نبود، بلکه یک انقلاب فرهنگی بود که یکی از اهداف آن تکامل اخلاقی است.

این مقام قضایی با تاکید بر این که اخلاق و فرهنگ قبل از انقلاب نیازمند تغییر بود، خاطرنشان کرد: باید تمام مبانی سیاسی و اقتصادی را بر اساس قوانین و فرهنگ اسلامی تبیین و توجیه کرد و تنها در این صورت است که می توانیم بگوییم در راستای اهداف انقلاب اسلامی گام برداشته ایم.

وی با بیان این که قبل از انقلاب اسلامی در جامعه بازدارندگی بیرونی وجود نداشت، افزود: انقلاب اسلامی ایران بازدارندگی بیرونی را در جامعه تامین کرد و همگی باید تلاش نماییم بازدارندگی درونی را نیز در خود بوجود آورده و آن را تقویت نماییم.

همچنین در این جلسه مدیران قضایی استان با ارائه پیشنهادهایی در ارتقاء شورای قضایی به ارائه نظرات خود پرداختند.

منبع: مهر
کد مطلب: 362456