توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
همزمان با ایام‌الله دهه فجر
۱۶۰ میلیارد ریال پروژه در شهرستان نمین به بهره‌برداری رسید
چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۴۵
همزمان با دهه فجر و با حضور مسئولان استانی ۲۰ پروژه مهم با اعتبار ۱۶۰ میلیارد در شهرستان نمین به بهره‌برداری رسید.
به گزارش عرش نیوز: سیدمهدی جوادی، فرماندار شهرستان نمین عصر امروز در مراسم افتتاح همزمان پروژه‌های شهرستان نمین اظهار داشت: همزمان با آغاز دهه مبارک فجر کلنگ ۴ پروژه مهم دیگر نیز در نمین به زمین زده می‌شود که گامی بزرگ در حوزه اشتغال و پویایی اقتصاد منطقه محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای بزرگ سفر رئیس جمهور به استان اردبیل تصویب منطقه ویژه اقتصادی نمین است، گفت: به طور قطع راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی نمین آثار و برکات ماندگاری برای منطقه در حوزه اشتغال و اقتصاد خواهد داشت.

جوادی با گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی ایران و دهه مبارک فجر بیان کرد: ‌مردم ولایتمدار نمین به ویژه بانوان این شهرستان در پیروزی انقلای اسلامی نقش بسیار اساسی داشتند و در این راستا در زمان انقلاب اسلامی روستای نیارق نمین دو شهید بانو را تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

فرماندار شهرستان نمین تصریح کرد: شهرستان نمین به شهر فرهنگی کشور و استان اردبیل معروف بوده و این شهر از دیرباز مهد تمدن و فرهنگ استان اردبیل محسوب می‌شد به طوری که نخستین مدرسه در این شهرستان ۱۰۰ سال پیش توسط یک بانوی نمینی تاسیس شد.

وی با بیان اینکه در سفر سخنگوی دولت به عنبران علیا ۳ میلیارد تومان برای آب شرب این منطقه اختصاص داده شد، افزود: عملیات اجرایی آبرسانی به منطقه عنبران علیا با جدیت در حال پیگیری است تا دغدغه اصلی اهالی عنبران برطرف شود.

جوادی اظهار کرد: یکی از دستاوردهای بزرگ سفر رئیس جمهور به استان اردبیل اختصاص ۱۳ میلیارد تومان اعتبار ویژه برای ساماندهی سد عنبران بود که با جدیت و اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید این سد در حال ساماندهی است.

فرماندار شهرستان نمین با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار قابل توجهی را در راستای توسعه شهرستان نمین انجام داده است، گفت: هم اکنون با اهتمام ویژه دولت ۱۹۰ پروژه مهم در شهرستان نمین در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: یکی از ظرفیت‌های بزرگ شهرستان نمین معدن بوده که با حمایت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در آینده نزدیک و مطالعات اولیه استخراج و اکشتاف معدن نمین انجام می‌شود.

جوادی با بیان اینکه کمربندی گردشگری نمین در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی می‌شود، افزود: احداث این کمربندی گام بزرگی در توسعه گردشگری و پویایی ظرفیت‌های منطقه است.

فرماندار شهرستان نمین بیان کرد: ۲ هزار هکتار زمین برای راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی نمین در نظر گرفته شده است که امیدواریم با پیگیری مسئولان دولت تدبیر و امید این پروژه هر چه زودتر عملیات اجرایی خود را آغاز کند.

وی اظهار کرد: منطقه نمین در گذشته دارای دو گمرک بسیار مهم صدآفرین و فتح مقصود بوده است که امیدواریم با مطالعات اولیه دوباره این گمرک‌ها راه‌اندازی شود.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 362951