توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت الله امینی: نتیجه انتخابات آینده مجلس باید همدلی و همکاری باشد
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۲
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امیدوارم نتیجه انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی همکاری و همدلی باشد و شاهد تفرقه نباشیم.
به گزارش عرش نیوز؛آیت الله «ابراهیم امینی» روز دوشنبه در دیدار با محمدرضا عارف عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در قم افزود: در انتخابات های گذشته بداخلاقی های فراوانی داشتیم که توسط برخی نامزدها و طرفداران آنها صورت گرفت و متاسفانه برخی قوانین انتخابات نیز رعایت نشد.

وی بیان داشت: در برخی انتخابات ها شاهد اختلافات داخلی در یک استان هستیم و به تبع آن یکسری اختلافات کشوری هم به وجود می آید که عمده علت اینها رعایت نکردن قوانین انتخابات در تبلیغات نامزدها و طرفداران آنهاست.

آیت الله امینی افزود: برخی تبلیغات و ریخت و پاش ها برای کسی که مسوولیتی در نظام بر عهده می گیرد، زیبنده نیست و نباید شاهد بی ادبی ها، هتاکی ها و شکستن حرمت های افراد باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد: با بازنگری در قانون انتخابات که در حال انجام است، اینگونه مشکلات رفع شود و در آینده شاهد آنها نباشیم.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر التزام به قانون در انتخابات، اظهار کرد: در بسیاری از موارد از نظر قانون کمبودی نداریم اما به قانون عمل نمی شود.

وی گفت: باید طوری فرهنگ سازی شود تا کسانی که خلاف قانون رفتار می کنند، از طرف مردم رای نگیرند و این فرهنگ سازی باید توسط صدا و سیما انجام شود که اگر یک کاندیدا در تبلیغات زیاده روی یا اقدام به حرمت شکنی کرد، به او رای ندهند.

آیت الله امینی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به عارف گفت: شما به عنوان فردی که می خواهید در انتخابات مهم آینده مجلس شرکت کنید، باید به خوبی انجام وظیفه کنید زیرا از نماینده مجلس توقع این نیست که فقط برای استان خود کار کند بلکه مهمتر این است که برای پیشرفت کل کشور تلاش نماید.* نماینده نباید در مجلس بی ادبی کند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ویژگی های نماینده نمونه مجلس، ابراز داشت: یک نماینده نباید هدفی جز خدمت به مردم و کشور داشته باشد، باید ادب خدمتگزاری را به خوبی بر طبق وظایف خود رعایت کند و حرمت دیگران را نگه دارد.

آیت الله امینی ادامه داد: نماینده نباید در مجلس بی ادبی کند، گاهی در مجلس حرکاتی می بینیم که شرم آور است؛ این درحالی است که نماینده خوب وظیفه دارد بر طبق آنچه تشخیص می دهد عمل کند گرچه مخالفان یا موافقان صحبت می کنند، اما بی ادبی های اخیر زیبنده یک نماینده مجلس اسلامی نیست که می خواهند اسلام را در کشور پیاده کنند.

وی بیان داشت: نماینده خوب کسی است که هدف مادی در کارهای خود نداشته باشد، که بخواهد جیب خود را پر کند و درآمد سرشاری از هر طریق کسب کند.

آیت الله امینی گفت: نماینده باید در مواقعی که کشور در خطر است، شجاعت داشته باشد و حقایق را بگوید ولو آن که به زیان شخص خودش باشد؛ در همین مجلس برخی هستند که موضع گیری هایی می کنند که به ضرر خودشان تمام می شود، اما انجام وظیفه را لازم می دانند.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 356994