توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی:
۷۰ هکتار زمین صنعتی در نهبندان آماده واگذاری است
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۱۸
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی گفت: ۷۰ هکتار زمین صنعتی در شهرستان نهبندان آماده واگذاری است.
به گزارش عرش نیوز به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بیرجند، عباس جرجانی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی شهرک صنعتی نهبندان، اظهار کرد: شهرک صنعتی نهبندان ۲۲۵ هکتار زمین دارد که از این میزان ۱۲ هکتار واگذار شده و ۷۰ هکتار دیگر آن آماده واگذاری است.

وی افزود: تمامی زیرساخت‌های لازم در شهرک صنعتی نهبندان اعم از آب و برق تامین شده و زمین‌ها آماده واگذاری است و در صورتی که گاز به نهبندان برسد کار گازرسانی به این شهرک نیز آغاز می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی با اشاره به وضعیت بحرانی آب در استان و مشکل آب واحدهای صنعتی این شهرک، تصریح کرد: در حال حاضر دو حلقه چاه برای تامین آب مصرفی واحدهای صنعتی این شهرک حفاری شده و برای تامین آب مشکلی وجود ندارد.

جرجانی درباره نرخ‌گذاری قیمت زمین‌های شهرک صنعتی، گفت: نرخ‌گذاری زمین بر اساس زیرساخت‌های هر شهرک و بر اساس قانون تعریف می‌شود و در حال حاضر پایین‌ترین نرخ زمین در کشور در خراسان جنوبی است اما این نرخ در نهبندان بالاتر از سایر نقاط استان است که در این باره دولت تخفیف‌هایی نیز به متقاضیان می‌دهد.

وی درباره راه‌اندازی شهرک و واگذاری زمین صنعتی در شهر شوسف، تصریح کرد: به دلیل کمبود اعتبارات در استان و نبود سرمایه‌گذار خصوصی نمی‌توان برای احداث شهرک صنعتی در شوسف اقدامی انجام داد و باید در این زمینه بخش خصوصی وارد شود و زمین را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی واگذاری هر گونه انشعاب آب از شهرک صنعتی به واحدهای خارج از شهرک را غیر قانونی دانست و افزود: تا زمانی‌که تعداد واحدهای صنعتی این شهرک زیاد نشده باشد می‌توان به آنها انشعاب آب داد اما در صورت کمبود آب در شهرک صنعتی مجبور به قطع آب واحدهای خارج از شهرک صنعتی می‌شویم.
کد مطلب: 265797