توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس هیئت اتومبیل‌رانی اصفهان:
فستیوال بزرگ ماشین‌های کلاسیک در اصفهان برگزار می‌شود
پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۲
رئیس هیئت اتومبیل‌رانی استان اصفهان گفت: فستیوال بزرگ خودرو‌های کلاسیک روز ۲ بهمن به مدت ۱۰ روز در مجموعه سیتی‌سنتر اصفهان برگزار می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛غلامرضا مصدقیان شامگاه چهارشنبه در نشست خبری فستیوال خودرو‌‌های کلاسیک با اشاره به اینکه این فستیوال با فستیوال‌های قبلی تفاوت دارد، اظهار داشت: این نمایشگاه قصد فرهنگ‌سازی داشته و به هیچ عنوان مثل فستیوال بزرگ اهواز نمی‌خواهد به خرید و فروش ماشین بپردازد.

وی ادامه داد: خیلی از ماشین‌های کلاسیک، عتیقه به حساب می‌آیند و از همین رو به عنوان ذخایر ملی به حساب می‌آیند. متأسفانه در 8 سال اخیر خیلی از این خودرو‌ها در قالب طرح معاوضه ماشین‌های فرسوده از بین رفته و توسط این شرکت اوراق شده است.

رئیس هیئت اتومبیل‌رانی استان اصفهان خاطرنشان کرد: قصد اصلی ما فرهنگ‌سازی نسبت به ماشین‌ها بوده و با توجه به اینکه اصفهان سابقه تاریخی و فرهنگی دارد، می‌توانیم با بهره‌گیری از این مسئله شرایط مناسبی را برای این ورزش ایجاد کنیم. سعی بر این است که در این رابطه هزینه شده تا این سرمایه‌های ملی حفظ شود.

وی افزود: در این نمایشگاه فضای مناسبی ایجاد شده تا ماشین‌های قدیمی سطح جامعه به نمایش عموم گذاشته شود. خوشبختانه قرار شده تا در یکی از بهترین مکان‌های شهر اصفهان یعنی پارکینگ سیتی سنتر این نمایشگاه برگزار شود تا شرایط مناسبی برای نمایش این ماشین‌ها اجرا شود.

مصدقیان تصریح کرد: در چند سال اخیر نیز چندیدن بار چنین نمایشگاه‌هایی برگزار شده اما این نمایشگاه از شرایط ویژه‌ای برخوردار است.

وی گفت: بیش از ‌150 ماشین و موتورسیکلت در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده و از روز 2 بهمن آغاز شده و تا 11 بهمن ادامه دارد و آماده حضور همه اقشار مردم بوده سعی شده تا برای هر ماشین در این مسابقات شناسنامه بگیریم.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 349794