توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرماندار شهرضا:
دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی برای جوانان شهرضا تببین می‌شود
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۲
فرماندار شهرضا گفت: با توجه به اینکه انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی به شمار می‌رود، دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی در ایام دهه فجر برای جوانان شهرضا تببین می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛سید رضا عقدایی شامگاه سه‌شنبه در جلسه ستاد گرامی‌داشت دهه فجر شهرستان با اشاره به برنامه‌های برگزار شده در ایام دهه فجر شهرضا اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) بعد از قرن‌ها تحول عظیمی در جهان ایجاد کرد از این رو جشن های انقلاب باید هرچه باشکوه تر برگزار شود.

وی با اشاره به بازشناسی وجوه تمایز انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌ها و نهضت‌ها در ایران و جهان و تبیین رموز تداوم نشاط و بالندگی انقلاب اسلامی افزود: انقلاب اسلامی یک تجربه حکومت دینی و حکومت شیعی در ایران بوده و با بسیاری از انقلاب‌ها و حرکت‌هایی که در دنیا شده، قابل قیاس نیست.

فرماندار شهرضا به آثار انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: مهمترین اثر انقلاب اسلامی در خاورمیانه و بر کشورهای مسلمان مانند لیبی و مصر است.

وی با بیان اینکه ریشه همه انقلاب‌ها مردمی بوده اما وجه رهبری آنها با حرکت انقلاب اسلامی ایران متفاوت است، تصریح کرد: ترویج و تبیین اهداف انقلاب برعهده دلسوزان نظام و کسانی است که همه وجودشان را برای انقلاب گذاشتند.

عقدایی با تأکید براینکه انقلاب اسلامی را باید یک انقلاب فرهنگی دانست، افزود: انقلاب اسلامی ایران قبل از هر چیز دیگری سبقه فرهنگی دارد و نباید بحث فرهنگی را از انقلاب جدا کنیم چرا که پایه و اساس این انقلاب فرهنگ است.

وی گفت: انقلاب اسلامی ایران آثار داخلی و خارجی فراوانی داشته که پیرامون این آثار باید تحقیقات بیشتری صورت گیرد و هر چه شناخت و بصیرت ما به ویژه نسل جوان به ابعاد این رخداد مهم بیشتر شود، بهتر می‌توانیم به وظایف خود در راستای حفاظت و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی عمل کنیم.

فرماندار شهرضا خاطرنشان کرد: دهه فجر امسال با شعار پیشرفت و اعتدال در پرتو اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی برگزار می‌شود.

وی گفت: بزرگ‌ترین دشمن جمهوری اسلامی ایران آمریکا و اسرائیل است که بعد از گذشت 35 سال از انقلاب هنوز دست بردار نیستند.

عقدایی افزود: اگر در بخش هسته‌ای کشور اسرائیل نبود خیلی زودتر مذاکرات هسته‌ای به نتیجه می‌رسید و جای تأسف است که اسرائیل برای ملت آمریکا تصمیم‌گیری می‌کند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 344096