توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
خصلت تهاجم فرهنگی کم رنگ کردن کارهای جهادی است
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۲۳
معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس گفت: خصلت تهاجم فرهنگی کم رنگ کردن کارهای جهادی است.
به گزارش عرش نیوز، سرهنگ سعید کوشکی عصر سه شنبه در نشست هم اندیشی مسئولان گروه های جهادی فارس، گفت: دانشجویانی که در گروه های جهادی فعالیت می کنند کسانی هستند که بدون کوچک ترین چشم داشت مادی و معنوی قدم در راه و عرصه خدمت به دیگران گذاشته اند.

وی بیان کرد: در کشورهای دیگر هم مشابه اقدامات گروه های جهادی ولی با منطق های دیگر صورت می گیرد و قداست جهاد است که آن را از کارهای دیگر متفاوت می کند.

معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس تاکید کرد: معنا و مفهوم جهاد زمانی مقدس است که مبانی اسلام و مبانی اهل بیت عصمت و طهارت تطبیق پیدا کند.

کوشکی با بیان اینکه نقش اردوهای جهادی این است که برای نظام ما قدرت فزاینده ایجاد کنند، گفت: در جهان برای قدرت چهار مولفه اصلی علم، اقتصاد، فرهنگ و قدرت دفاعی تعریف شده است.

وی ادامه داد: اگر در جمهوری اسلامی این مولفه ها را کنار هم بگذاریم در حوزه های فرهنگ و اقتصاد دچار نقصان هستیم و اگر نقص نداشتیم رهبر معظم انقلاب امسال را سال اقتصاد و فرهنگ قرار نمی دادند.

معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی طی ۲۵ سال همواره به فرهنگ اشاره داشته اند و در هفت سال گذشته بحث های اقتصادی را مطرح می کنند.

کوشکی عنوان کرد: بیگانگان به دنبال این هستند که ما را در حوزه دفاعی در تور بیندازند همان طور که از لحاظ اقتصادی و گاه فرهنگی ما در تور انداخته اند وگرنه لازم نبود بعضی از فسادها را در کشور مشاهده کنیم.

وی اظهار کرد: کشوری که با بحران آب مواجه است به جای تولید محصول استراتژیک، آب گران قیمت خود را صرف تولید محصولات کشاورزی و صادرات آن به دیگر کشورها می کند.

معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس با عنوان اینکه جهت گیری های اقتصادی ما اشتباه است، گفت: باید به سمتی حرکت کرد که مردم را از زیر فشار خارج کند.

کوشکی تاکید کرد: کسانی می توانند به داد فرهنگ و اقتصاد برسند که عزمشان الهی است.

وی گفت: مسئولان می ترسند برای رضای خدا کاری انجام دهند به این دلیل که واهمه دارند مافوق هایشان پشت آن ها را خالی کنند.

معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس گفت: بسیج نزدیک توانسته است هفت هزار اشتغال ایجاد کند که روحیه جهادی دارد.

کوشکی بیان کرد: اگر اردوهای جهادی تقویت شوند، احساس امنیت مردم افزایش می یابد و حس می کنند نظام به آن ها خدمت می کنند.

وی گفت: در حالی که در سطح شیراز برج های بزرگ ساخته می شود، حاشیه شهر با مشکلاتش به حال خود رها شده است که این کار در جهت ترویج مصرف گرایی که خلاف اقتصاد مقاومتی است، حرکت می کند.

معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس ابراز داشت: نفس وجود بسیجی انتقاد، امر به معروف و نهی از منکر است وانتقاد روح جامعه اسلامی است.

کوشکی همچنین گفت: از بین شش هزار استاد دانشگاه در استان فارس سه هزار نفر عضو بسیج هستند.

منبع: مهر
کد مطلب: 334691