توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی البرز:
اشتهارد ۹۵۰ واحد صنعتی فعال دارد
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۱
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی البرز با تشریح مشکلات موجود واحدهای تولیدی که کمبود نقدینگی و نیازبه سرمایه در گردش دارد، گفت: در شهرک صنعتی اشتهارد بالغ بر ۹۵۰ واحد فعال داریم.

به گزارش عرش نیوز،گودرز رضایی اظهار کرد: وضعیت واحدهای تولیدی شهرک های صنعتی به نسبت قبل بهتر شده است.

 وی افزود: بانک ها قبلا کمتر تسهیلات پرداخت می کردند اما این شرایط هم اکنون  وضعیت مناسب تری دارد و  مخصوصا از منابع صندوق توسعه ملی بهتر استفاده می شود.

 رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان البرزخاطرنشان کرد: شرکت شهرک های صنعتی با اعتباری که دارد علاوه بر سازمان صنعت ،معدن و تجارت که اعتبارات زیادی برای این کار دارد  می تواند برای واحدهایی که مشکل دارند و مشکلاتشان با مقادیر کمتری حل می شود وارد عمل شود و معمولا اگر در حد سرمایه در گردش تا 200 الی 300 میلیون تومان درخواستی بوده  ما به این واحدها  معرفی نامه دادیم و پیگیری کردیم که به این واحدها  پرداخت شود و سود کمتری هم بانک ها از آنها مطالبه کرده اند.

 وی با تشریح مشکلات موجود واحدهای تولیدی که کمبود نقدینگی و نیازبه سرمایه در گردش است بیان کرد: این وضعیت کلی در ارتباط با سیستم بانکی است که یکی از مهمترین مشکلات تولید همین موضوع بوده است و الان هم این مشکلات وجود دارد ولی وضعیت نسبت به گذشته بهتر شده است.

 رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان البرز با تشریح وضعیت واحدهای فعال در شهرک صنعتی اشتهارد اظهار کرد: همین الان ما در شهرک صنعتی اشتهارد چیزی بالغ بر 950 واحد فعال داریم.

 وی بیان کرد: همچنین  حدود 1000 واحد دارای پروانه بهره برداری داریم از این واحدها نزدیک به 200 واحد تولیدات شان دچار مشکل هستند ولی به جای حدود 200 واحد نزدیک به 200واحد هم است که با اجاره کردن محل های دیگران و همین طور در حالتی که هنوز پروانه نگرفته اند شروع به فعالیت کردند از این رو از نظر تعداد همان تعداد 950 واحدرا داریم که در حال تولید هستند.

 وی با بیان اینکه در چند ماه گذشته چند اکیپ  مستقل با بررسی های لازم مسئول تهیه گزارشات این واحدهای فعال بوده اند تاکید کرد:با بررسی های انجام گرفته از منابع مختلف از جمله هیئت امنای شهرک های صنعتی وچند اکیپ مستقل و تطبیق تمامی نتایج  این آمار و استفاده از اطلاعات سازمان صنعت،معدن و تجارت به این نتیجه رسیده ایم که 950 واحد قطعی فعال هستند البته برخی از واحدها تولیدات فصلی دارند و همیشه کار نمی کنند همچنین  برخی برای رسیدن مواد اولیه،دریافت سفارش برای تولید و تولیدات فصلی فعال نیستند و همیشه کار نمی کنند اما این آمار واحدها آماری است که می توان گفت فعال هستند./تسنیم

کد مطلب: 264590