فرماندار بوكان:
کارخانه قند بوکان هنوز کلنگ زنی نشده است
با احداث این کارخانه، بوکان قطب تولید چغندر می شود
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۵۸
فرماندار بوكان گفت: شركت شهد آذربايجان خواستار احداث کارخانه قند بین المللی بوکان است.
کارخانه قند بوکان هنوز کلنگ زنی نشده است
عرش نیوز:
حسن عباسي در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه آذربايجان غربي، افزود: شركت شهد آذربايجان خواستار ايجاد كارخانه قند بين المللي در بوكان است كه براي ساخت اين كارخانه زميني در كنار كارخانه سيمان اين شهرستان به اين شركت واگذار شده و تقريبا مراحل قانوني آن به پايان رسيده است و پيش بيني مي شود تا ۲ سال آتی به بهره برداري برسد.

وي در رابطه با اخبار منتشر شده مبنی بر راکد ماندن روند احداث این پروژه خاطرنشان كرد: اين طرح تا كنون كلنگ زني نشده که روند احداثی داشته باشد، فقط زميني در اين راستا تملك شده است.

عباسي تصريح كرد: با پيگيري هاي صورت گرفته اين طرح تا دو الي سه هفته كلنگ زني مي شود و هزينه برآورد شده براي اين طرح نیز ۱۰۰ ميلياد تومان مي باشد.

وي با بيان اينكه با بهره برداري اين طرح براي ۴۰۰ نفر به طور مستقيم و براي۲۰۰ نفر به صورت غير مستقيم اشتغال زايي صورت مي گيرد افزود: با بهره برداري از اين طرح، بوكان تبديل به قطب كشت چغندر قند مي شود كه براي كشاورزان نيز مسمر ثمر خواهد بود.

حسن عباسي افزود: بهره برداري از اين كارخانه قند در بوكان باعث مي شود تا اشتغال زايي صورت گيرد، رتبه صنعتي بوكان ارتقاء پيدا كند و باعث تحول در منطقه مي شود.
کد مطلب: 130390