توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
پروژه مرکز سنجش مهارت کارآموزان سنندج ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۰
سنندج- مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای کردستان اعلام کرد: پروژه مرکز سنجش مهارت کارآموزان سنندج ۸۲ درصد پیشرفت فیزکی دارد.
به گزارش عرش نیوز، جمیل احمدی بعدازظهر امروز دوشنبه در بازدید استاندار کردستان از پروژه مرکز سنجش مهارت کارآموزان سنندج گفت: طراحی این پروژه در سال ۸۷ آغاز و سال ۸۹ هم عملیات اجرایی آن شروع شد.

وی مساحت زمین اختصاص داده شده به این مرکز را ۵ هزار مترمربع ذکر کرد واظهارداشت: ۷ هزار و ۵۶۲ مترمربع مساحت زیربنا و ۲ هزار و ۶۰۰ مترمربع هم مساحت محوطه این مرکز است.

وی عنوان کرد: مهندسین مشاور کنو مشاور فاز یک و دو و مهندسین مشاور سپیتا طرح هم مشاور فاز سه این پروژه بودند.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای کردستان مبلغ قرارداد نخست پیمانکار این پروژه را بیش از ۳۹ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: میزان مبلغ قرارداد دوم پیمانکار این پروژه هم ۳۹ میلیارد و ۱۴۴ میلیون ریال است.

احمدی اظهار داشت: این پروژه هم اکنون ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی و ۷۲ درصد پیشرفت مالی دارد و انشالله در دهه مبارک فجر امسال هم افتتاح می شود.

قبل از بازدید از این پروژه استاندار کردستان از کارگاه های مهارتی مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهید ورمقانی سنندج هم بازدید داشت.

مرکزشهید ورمقانی سنندج با مساحت ۵ هزار و ۶۰۰ مترمربع و امکانات خوابگاهی، رفاهی، آمفی تئاتر به ظرفیت ۲۷۰ نفر و کتابخانه در رشته های مهارتی همچون جوشکاری، ماشین ابزار، برق صنعتی، اتومکانیک، بهینه سازی مصرف انرژی، صنایع چوب، رباتیک وکشاورزی فعال است.

این مرکز به عنوان نخستین مرکز آموزش فنی و حرفه ای استان مجوز ارائه آموزش های عالی را در هشت رشته از دانشگاه جامع علمی کاربردی اخذ کرده است.

مربی کارگاه جوشکاری این مرکز در بازدید استاندار کردستان از این کارگاه به توضیحاتی در خصوص دستگاه شبیه ساز جوشکاری پرداخت و گفت: امکان شبیه سازی قوی الکتریکی دستی، شبیه سازی جوشکاری با گاز محافظ دی اکسید کربن و شبیه ساز جوشکاری با گاز محافظ آرگون توسط این دستگاه وجود دارد.

وی عنوان کرد: از دیگر کاربردهای این دستگاه شامل دادن اخطارهای صوتی در صورت اشتباه کارآموز حین جوشکاری و ثبت تمامی خطاها، مقرون به صرفه بودن شبیه ساز برای انجام فرآیند جوشکاری به دلیل عدم استفاده از مواد مصرفی است.

در کارگاه های تراش و فرز سی ان سی، برق صنعتی، نصب وتعمیر آسانسور، اتومکانیک، تراشکاری، الکترونیک، ساخت در و پنجره، ممیزی هم مربیان به ارائه مطالبی در رابطه با نحوه کار و فعالیت خود پرداختند.
منبع: مهر
کد مطلب: 337148