توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی:
آب مصرفی شهر تبریز پس از تصفیه به دریاچه ارومیه برگردانده می‌شود
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۳
معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: با تامین اعتبارات و معرفی پیمانکار از سوی اداره آب و فاضلاب شهری استان به دنبال تصفیه آب مصرفی شهر تبریز برای برگشت دادن ان به دریاچه ارومیه هستیم.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از استانداری آذربایجان شرقی، محمدصادق پورمهدی اظهار کرد: دلیل عمده خشک شدن دریاچه ارومیه دستکاری‌هایی است که از سوی انسان‌ها در طبیعت صورت گرفته و دولت تدبیر و امید برای احصای آن اهتمام ویژه‌ای دارد.

وی افزود: یکی از راه‌های کمک به دریاچه ارومیه احیای مسیر رودهای سرریز به این دریاچه است که در سال‌های گذشته به دلایل مختلف بسته شده که باید این آب ها را سمت دریاچه هدایت کنیم.

پورمهدی گفت: طبق عکس‌های ماهواره‌ای که از دریاچه ارومیه گرفته شده بیشترین آبی که به سمت این دریاچه انتقال یافته از این استان هدایت شده است.

وی با تاکید بر اینکه مخالف هرگونه تخریب فضای سبز و تغییر کاربری این اراضی هستیم، گفت: فضای سبز در قسمت‌های شمالی، جنوبی و شرق تبریز به مقدار مناسب وجود دارد ولی متاسفانه در غرب تبریز با کمبود فضای سبز مواجهیم که شهرداری موظف شده تا پایان سال 94 در این خصوص اقدام کند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی همچنین در خصوص رفع مشکلات ترافیکی و آلودگی هوای تبریز گفت: این مشکل بیشتر در هسته مرکزی این کلانشهر مشهود بوده و نیاز به برنامه ریزی بلند مدت دارد.

وی با اشاره به ترافیک شدید در هسته مرکزی این شهر به دلیل وجود مراکز تجاری متعدد و اجتماع پزشکان در آن گفت: یکی از راهکارهایی که در کوتاه مدت می تواند از مشکلات ترافیکی این محدوده و آلودگی هوا بکاهد، توسعه حمل و نقل عمومی و تشویق مردم به استفاده از وسایل نقلیه عمومی است.

وی با اشاره به اجرایی شدن طرح زوج و فرد خودروها در محدوده مرکزی در مواقع اضطراری، گفت: با نصب دوربین های کنترل توسط شهرداری این امکان فراهم خواهد شد تا در مواقع اضطرار از تردد بیشتر خودرو در محدوده مرکزی جلوگیری شود.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 357740