توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه اردبیل:
قرارگاه‌های فرهنگی کشور توسط متولیان فرهنگ و هنر مدیریت شود
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۰
امام جمعه اردبیل گفت: شایسته است در مقابله با دسیسه‌های فرهنگ برهنگی غرب قرارگاه‌های فرهنگی کشور به دست اصحاب فرهنگ و هنر مدیریت شده تا به شکل موثر در دفع توطئه‌ها تلاش شود.
به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله سیدحسن عاملی شامگاه سه‌شنبه در مراسم تجلیل از شهدای عرصه تئاتر کشور در سرعین اظهار داشت: غرب امروز به شکل تمام عیار فرهنگ، ارزش‌ها و مفاهیم قدسی ما را مورد هجمه قرار داده تا بتواند وقاحت خود را نشان دهد که در مقابله با این هجمه‌ها و تبلیغات رسانه‌ای غرب ما نیز مفاهیم ارزشی و قدسی خود را باید تبیین کنیم و اجازه تعرض به آنها را ندهیم.

وی نمونه این هجمه گسترده را مربوط به مفاهیم اجتماعی و ارزشی و اعتقادی در جامعه دانست و گفت: حجاب و عفاف نمونه‌ای از آن است که غرب با پرهیز از دوقطبی کردن عفیف و غیرعفیف و تعرض به زن باحجاب سعی می‌کند تا به این مفهوم خدشه وارد کند و این اصل را بشکند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با اشاره به تلقی غرب از مفاهیم قدسی به تعابیر ناموس‌پرستی و حسادت جنسیتی بیان کرد: کانال‌های بیگانه شبانه‌روز تلاش می کنند تا با بی‌هویت کردن جامعه ما به اساس آموزه‌های دینی ما خدشه وارد کنند و به هر شکل ممکن ماهیت نظام اسلامی ما را زیر سوال ببرند.

عاملی از اهالی فرهنگ و هنر به عنوان افسران مقابله با این تهدیدها و مبارزان قرارگاه فرهنگی یاد کرد و افزود: انقلاب اسلامی در 35 سال اخیر بستر و فضایی ر فراهم کرده تا هنرمندان که رسالت سنگینی را در اعتلای این ارزش‌ها و باورها دارند بتوانند در این عرصه نقش‌آفرینی اصلی ایفا کنند و حرکت‌های اسلامی شایسته در جامعه اتفاق بیفتد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری رسالت نخست هنرمندان ما را رسیدن به مقصد نهایی در پرورش عالی‌ترین عواطف و احساسات برشمرد و گفت: هنرمندان با آثار خود می‌توانند در پرورش عواطف و زیبایی‌های یک جامعه تلاش و جدیت واقعی را انجام دهند.

وی نمونه‌هایی از این حرکت فرهنگی را ایجاد همدردی و غمگساری از سوی جامعه هنری با طبقات مختلف جامعه دانست و افزود:‌ در این عرصه نیز هنرمندان رسالت سنگیی را بر عهده دارند و باید منطبق بر 700 گونه آداب نظام اسلامی در اعتلای سلامت بشری تلاش کنند.

امام جمعه اردبیل مقصد دوم هنرمندان را مقصد تغییر ذائقه‌ها به سوی بار ارزشی و معنوی برشمرد و تصریح کرد: امیدواریم در این بستر نیز اقدامات جدی و اساسی به انجام برسد.

در این مراسم رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور نیز با اشاره به برگزاری یادواره شهدای هفته تئاتر در اردبیل گفت: ما تلاش می‌کنیم تا برای همه هنرمندان شهید شناسایی شده به صورت تخصصی همایش‌ها وکنگره‌های بزرگداشت را برگزار کنیم تا یاد و خاطره آنها گرامی داشته شود.

حسین قنادیان افزود: هنرمندان ما به ویژه هنرمندان رشته تئاتر علاوه بر حضور تاثیرگذار در عرصه حساس سعی کردند تا در عرصه دلاوری و شجاعت نیز حضور موثر داشته باشند.

جلیل بابازاده، فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل نیز اطاعت‌پذیری و ولایتمداری را دو رمز ماندگاره حضرت عباس(ع) به عنوان الگوی اردبیلی‌ها برشمرد و بیان کرد: شهدای ما در این طریق جلوه‌های زیبایی از ایثار و شجاعت و از خودگذشتگی را نشان دادند.

در این مراسم از حانواده 26 شهید عرصه تئاتر کشور در استان‌های مختلف با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

همزمان با برگزاری کنگره شهدای تئاتر کشور برگزارکنندگان این آیین با حضور در منزل شهید عسگر الطافی با خانواده این شهید والامقام دیدار کرده و برای علو درجات وی فاتحه و صلوات نثار کردند.

شهید عسگر الطافی از شهدای هنرمند استان اردبیل است که 15 اردیبهشت ماه سال 62 به مقام رفیع شهادت رسیده و در رشته‌های مختلف هنری همچون تئاتر و خوشنویسی حضوری فعال و تاثیرگذار داشته است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 337940