توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مجلس:
اجرای گام سوم طرح تحول سلامت، نگاه بلند دولت به سلامت جامعه است
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۸
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای گام سوم طرح تحول نظام سلامت، نگاه بلند دولت به تامین سلامت جامعه و مهمتر از همه تحقق آرزوی دیرینه مردم است.
به گزارش عرش نیوز؛'عابد فتاحی' افزود: اجرای طرح تحول سلامت توانست امید به زندگی را در مردم مضاعف کرده و آرامش روانی را بر جامعه حاکم سازد.

وی اظهار کرد: با آغاز این طرح، هزینه های سنگین بیمارستانها از دوش مردم برداشته شد و هزینه های درمان از 60 درصد به ده و پنج درصد کاهش یافت.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علاوه بر این دیگر بیمار مجبور به خرید تجهیزات بیمارستانی نیست و این کار به عهده بیمارستان ها گذاشته شد و گذشته از این، رایگان شدن زایمان طبیعی و کاهش هزینه های سایر بیماریها امید دیگری به محرومان جامعه داد.

وی با اشاره به افزایش بودجه سلامت، گفت: این اعتبار ابتدا یک هزار میلیارد تومان بود که این بار به بیش از دو هزار میلیارد تومان افزایش یافت و همین افزایش نشانگر جدیت دولت بر ادامه این حرکت است.

فتاحی اضافه کرد: این طرح توانست پزشکان مجرب را در مناطق دورافتاده ماندگار کرده و زمینه ای فراهم کند تا محرومترین مردم در نزدیکترین زمان به درمان دسترسی داشته باشند.

وی افزود: پایان دادن به داستان غم انگیز نبود داروهای بیماران صعب العلاج و سرگردانی آنها در شهرهای بزرگ برای یافتن دارو یکی دیگر از نتایج مثبت این طرح بود و امروز بیماران صعب العلاج به سهولت به داروهای مورد نیاز خود دسترسی دارند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تلاش بی وقفه دولت برای این طرح را گامی مثبت و ارزنده برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ایجاد زمینه مناسب برای بهره مندی مردم از زندگی سالم عنوان کرد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 336248