توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار لرستان:
سقف تسهیلات اعطایی به لرستان از صندوق توسعه ملی افزایش یافت
دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۰
استاندار لرستان گفت: روز گذشته مدیرعامل صندوق توسعه ملی ابلاغیه‌ای به بانک‌ها فرستادند و سقف تسهیلات اعطایی به لرستان را در همه زمینه‌ها افزایش دادند.
به گزارش عرش نیوز؛هوشنگ بازوند شامگاه یکشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری لرستان اظهار داشت: مدیران باید از ظرفیت‌های صندوق توسعه ملی برای دریافت تسهیلات و طرح‌های اشتغال‌زا بیشترین استفاده را کنند.

وی با اشاره به افزایش سقف تسهیلات در لرستان افزود: روز گذشته مدیرعامل صندوق توسعه ملی ابلاغیه‌ای به بعضی بانک‌ها و استانداری لرستان فرستادند و سقف تسهیلات اعطایی به لرستان را در همه زمینه‌ها افزایش دادند

استاندار لرستان بیان کرد: این افزایش سهم لرستان در اعتبارات این صندوق ابلاغ‌شده و پیگیری‌های نهایی طی هفته جاری در دو جلسه مجزا با این مدیران صندوق انجام می‌شود.

بازوند بدون اشاره به میزان ریالی و یا ارزی این تسهیلات تصریح کرد: انتظار می‌رود تا پایان بهمن‌ماه امسال سهم مناسبی در رابطه با صندوق توسعه ملی برای لرستان جذب شود.

وی با تأکید بر اعطای تسهیلات خودکفایی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: ادارات و بانک‌ها وظیفه مضاعفی در مقابل این نهاد دارند.

استاندار لرستان گفت: مددجویان این نهاد قشر آسیب‌پذیر و نیازمند به کمک هستند و بانک‌ها باید اولویت پرداخت تسهیلات خود را به این قشر معطوف کنند.

وی نهاد کمیته امداد را یادگار ارزشمند امام راحل دانست و افزود: با توجه به مشکلات منابع و مصارف بانکی در استان، باید از فرصت و ظرفیت کمیته امداد به‌منظور ایجاد شغل با سرانه کمتر به بهترین نحو استفاده و منابع بانکی به این سمت سوق داده شود.

بازوند با بیان اینکه وضعیت اشتغال استان مطلوب نیست افزود: شاخص‌های توسعه لرستان نیز راضی‌کننده نیست و باید اقدامات اشتغال‌زایی در استان مضاعف شود.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 351449