توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
قاتل محکوم به قصاص در قزوین به دار آویخته شد
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۴
رئیس‌کل دادگستری استان قزوین گفت: قاتل محکوم به قصاص در قزوین سحرگاه امروز به دار آویخته شد.

به گزارش عرش نیوز؛جمال انصاری اظهار کرد:  جسد نیمه جان فردی به نام علی معروف به شهریار در تاریخ 14 تیر ماه سال 89 مقابل درمانگاه پاکروان قزوین پیدا شد که بلافاصله اقدامات درمانی انجام می‌شود اما اقدامات انجام شده مؤثر نبوده و نامبرده فوت می‌کند.

وی افزود: در تحقیقات پلیس مشخص می‌شود که مقتول « د ـ کرمی» در یکی از باغات سنتی قزوین با فردی درگیر شده است که متهم به نام «ع ـ کیماسی سلخوری» 21 ساله دستگیر و در تحقیقات اولیه به درگیری، نگهداری چاقو و ایراد ضربات چاقو به مقتول اعتراف می‌کند.

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین عنوان کرد: متهم در ادامه تحقیقات در نزد بازپرس پرونده به وارد کردن چاقو به سینه مقتول اعتراف کرده و در ادامه ادعا می‌کند که داروی آرام‌بخش مصرف کرده بوده که پزشکی قانونی با تأیید مصرف این دارو، مصرف این دارو را رافع مسئولیت نمی‌داند.

این مسئول اضافه کرد: در ادامه دادگاه با استناد به بند 206 قانون مجازات اسلامی، اقدام متهم و آلت استفاده شده در قتل، متهم را به استناد ماده 206 و بندهای یک و چهار ماده 231 قانون مجازات اسلامی به قصاص نفس با دار مجازات در زندان قزوین محکوم می‌کند که رای صادره نیز در شعبه تجدید نظر دیوان عالی کشور مورد تأیید قرار می‌گیرد.

انصاری افزود: قاتل سرانجام سحرگاه امروز در محوطه زندان مرکزی قزوین به دار مجازات آویخته شد.

منبع:فارس

کد مطلب: 351944