توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مجتمع کشت و صنعت خرم‌آباد ماه آینده افتتاح می‌شود
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۶
معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: مجتمع کشت و صنعت خرم‌آباد که سال‌ها تعطیل و بلاتکلیف مانده بود ماه آینده افتتاح می‌شود و ازنظر اشتغال‌زایی موقعیت خوبی برای استان است.
به گزارش عرش نیوز؛سعید شاهرخی صبح امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد اظهار داشت: بیکاری در بین جوانان لرستانی بالاتر از میانگین کشوری است و دولت تدبیر و امید این موضوع را مدنظر قرار داده و تمام تلاش مدیریت ارشد استان سرمایه‌گذاری، ایجاد شغل و کاهش نرخ بیکاری است.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه در سال‌های گذشته زیرساخت‌های لازم بنا نشده‌اند، افزود: در هشت سال گذشته صنایع بزرگ در لرستان تعریف‌نشده‌اند و از صنایع متوسط نیز نگهداری خوبی صورت نگرفته است و براساس آمار در سال‌های متمادی نرخ بیکاری استان همیشه انتهای جدول بوده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان با عنوان اینکه بحث اقتصاد جهانی است و در روابط ما با دنیا تأثیرگذار است بیان کرد: در شرایط امروز با باج‌خواهی می‌خواهند مانع ما شوند و تنها راهکار ترسیم اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری است که براساس اتکا به توانایی‌های داخل کشور و توجه به داشته‌ها شکل‌گرفته است.

وی با یادآوری اینکه ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه استان از جمله راه، راه‌آهن، فرودگاه و سایر امکانات که در کنارشان شکل می‌گیرند، از سوی استاندار لرستان مورد توجه جدی قرار گرفته‌اند، ادامه داد: به‌عنوان‌ مثال برای شتاب در امر توسعه، 52 میلیارد تومان در فرودگاه خرم‌آباد سرمایه‌گذاری شده است تا این فرودگاه به سمت بین‌المللی شدن پیش برود.

شاهرخی گفت: تعداد پروازهای استان به 27 پرواز رسیده است و با توسعه باند علاوه برافزایش پروازهای تهران شاهد راه‌اندازی پروازهای مشهد و عسلویه نیز هستیم و در آینده نزدیک نیز امکانات پروازهای عتبات عالیات در فرودگاه خرم‌آباد فراهم می‌شود.

شاهرخی عنوان کرد: عملیات اجرایی و پیشرفت پروژه‌های راه‌آهن خرم‌آباد و بزرگراه خرم‌آباد- اراک را از دیگر پروژه‌های استان است که شروع‌شده است.

وی به کشت و صنعت خرم‌آباد که سال‌ها تعطیل و بلاتکلیف مانده بود نیز اشاره‌کرده و اظهار داشت: این مجتمع ماه آینده افتتاح می‌شود و ازنظر اشتغال‌زایی موقعیت خوبی برای استان است و این امر با ورود سرمایه‌گذار خارجی که 600 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده است، میسر شده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان از پروژه برج‌های دوقلو کیو به‌ عنوان یکی دیگر از رایزنی‌های مدیریت ارشد استان یاد کرده و عنوان کرد: 400 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای احداث مجتمع تجاری، اداری، مسکونی کیو در 24 طبقه که می‌تواند به‌عنوان نماد شهری خرم‌آباد باشد، انجام‌شده است.

شاهرخی احیا دیگر ظرفیت‌های خفته خرم‌آباد از جمله پل 9 دی و هتل‌هایی که پیش‌بینی آن‌ها صورت گرفته است را از دیگر اقدامات دانست و گفت: حرکت‌های جدی و قابل‌توجه در استان در حال شکل‌گیری است که امیدواریم در کوتاه‌مدت مردم نتایج را ببینند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 338840