توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی: توسعه فرهنگی نیازمند الگوی بومی انسجام است
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۱
مشاور رییس جمهوری و رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی گفت: توسعه فرهنگی نیازمند الگوی بومی فرهنگی و انسجام است.
به گزارش عرش نیوز؛سیدرضا صالحی امیری افزود: در کنار الگوی بومی فرهنگ و الگوی انسجام داشتن دانش مطالعه فرهنگ اقوام لازم است.

وی گفت: توسعه فرهنگی مقدم بر سایر بخش هاست، طلاق، اعتیاد، آسیب های اجتماعی، بداخلاقی های سیاسی همه ریشه فرهنگی دارند.

صالحی اعلام کرد: مدیر فرهنگی باید فهم فرهنگی و انگیزش فرهنگی داشته باشد و به طور مثال باید یک پنجم بودجه شهرداری ها صرف توسعه فرهنگی شود.

وی خاطر نشان کرد: مصرف فرهنگی در جامعه پایین است و تبلیغات مختلف رسانه ای نیز فرهنگ مصرف گرایی اقتصادی را تقویت می کند.

صالحی افزود: شاخص های فرهنگی جامعه با میزان مراجعه مردم به مطبوعات و نشریات، مطالعه کتاب، تماشای تئاتر، رفتن به سینما، گوش دادن به شعر و موسیقی و تماشای آثار هنری در گالری ها سنجیده می شود.

مشاور رییس جمهوری تاکید کرد: مصرف فرهنگی از مسجد تا سینما و موسیقی و ورزش وجود دارد، همانطور که رسانه ها به نمک دارای ید و مصرف شیر برای جلوگیری از پوکی استخوان و سلامت جسمانی توجه دارند باید به فکر ارتقای مصرف فرهنگی برای ایجاد سلامت بیشتر جامعه نیز باشند.

صالحی خاطر نشان کرد: برای توسعه فرهنگی باید توسعه فکری اتفاق بیافتد و باورها تغییر کند تا نسل جدید که نیازمند اقناع است از ظرفیت های فرهنگی خود بهره مند شود.

مشاور رییس جمهوری و رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی برای شرکت در آیین تودیع و معارفه مدیریت سابق و جدید مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمال غرب کشور سفر یک روزه ای به تبریز داشت.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 355346