توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس کتابخانه ملی در تبریز:
انتخابات نماد انسجام ملی است
سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۹
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: مسئله اصلی دولت برای تداوم حیات، کارآمدی است که با شعار صورت نمی‌گیرد، بلکه نکته اصلی در هم گرایی و عمل است.
به گزارش عرش نیوز،رضا صالحی امیری در جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه‌ ای کاش من یک آذری بودم، اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمودند آذربایجان سر ایران است که تعبیر زیبایی برای من بود که تداعی گری از اینکه بدن بدون سر و ایران بدون آذربایجان، ابتر می‌ماند.

وی افزود: متأسفانه امروز شکافی را در میان نسل جوان و گذشته انقلاب شاهد هستیم که ما با رشد در فضای احساسی، نیاز زیادی به تولید و بازتولید اندیشه امام (ره) است.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، با اشاره به اینکه امروز امن‌ترین نقطه جغرافیایی خاورمیانه، ایران است، گفت: ریشه دارترین و باثبات‌ترین حوزه قومی ایران، آذربایجان است که آذری‌ها بیش از ۳ هزار سال در این کشور قدمت حضور دارند و مالک این سرزمین‌اند.

وی با اشاره به استراتژی‌های دولت یازدهم پس از تشکیل در مرداد ماه ۹۲، گفت: اولین استراتژی دولت، ایجاد ثبات و آرامش در کشور و گذار از روند پرآشوب و تنش زا بوده است.

صالحی امیری افزود: ثبات و آرامش درجامعه برای رسیدن به قله‌های توسعه بسیار ضروری بوده و دراین راه، همه استانداران براساس سیاست مهندسی شده از سوی دولت، همدلی و آرامش و هم گرایی را دنبال کنند.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، با تاکید بر اینکه عده‌ای خاص تلاش دارند دولت را وارد تنش نمایند، گفت: در فضای پر تنش رشد اقتصادی منفی ۶ درصد و در فضای آرامش، رشد اقتصادی ۸ درصد را شاهدیم و برای این رشد ۸ درصدی، بایستی مبادلات ۲۰۰ هزار میلیارد دلاری را محقق کنیم.

صالحی امیری، استراتژی دوم دولت اعتدال را ایجاد نشاط و امید دانست و خاطرنشان کرد: برجام افکار عمومی دنیا را نسبت به ایران تغییر داد و در ۲ ماه گذشته ۱۸۰ هیئت خارجی به تهران آمده، چراکه نگاه دولت‌ها به ایران تغییر یافته است.

مشاور رئیس جمهور، با تاکید بر اینکه منافع ملی ما از طریق مذاکره حاصل شده است، گفت: عده‌ای درصدد کشاندن دولت از متن به حاشیه هستند و این حرف غلطی است که مذاکرات بدون اجازه و اطلاع رهبری انجام شد و نمی‌دانم چرا عده‌ای درصدد ترویج دروغ هستند.

صالحی امیری با اشاره به اینکه دولت بدون نظام و نظام بدون دولت معنی ندارد، گفت: انتخابات سال ۹۲، مدیون روشنگری و هدایت‌های مقام معظم رهبری در ضرورت مشارکت حداکثری و حضور همه سلایق سیاسی هستند و دولت بدون نظام و نظام بدون دولت معنی ندارد.

وی با تاکید بر اینکه مردم سخنشان را در صندوق‌ها می گویند و مشارکت در انتخابات، یک حرکت دو سویه است، گفت: باید داوطلبان انتخابات، مهم‌تر از رأی به فکر مطالبات مردم باشند.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، با اشاره به اینکه انتخابات باید نماد انسجام ملی باشد و نه انشقاق، گفت: در اندیشه امام راحل، میزان رأی مردم است و اصل گردش قدرت اصلی قطعی است و همه دولت‌ها باید بدانند حداکثر عمرشان ۸ سال است.

وی افزود: مسئله اصلی دولت برای تداوم حیات، کارآمدی است که با شعار صورت نمی‌گیرد، بلکه نکته اصلی در هم گرایی و عمل است.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 389943