توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
منافی:
معلولین در اجرای پروژه های شهری فراموش می شوند
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۵۰
زنجان- رئیس بهزیستی شهرستان زنجان گفت: در اجرای پروژه های شهری در زنجان معلولین فراموش می شوند.
به گزارش عرش نیوز: سید رزاق منافی عصر یکشنبه در سومین جلسه شورای مناسب‌سازی فضاهای شهری افزود:۶ هزار و ۶۰۰ معلول در زنجان زندگی می کنند اما مناسب‌سازی فضاهای شهری زنجان به درستی رعایت نمی‌شود و شهرداری در اجرای پروژه‌ها معلولان را فراموش می کنند.

وی تصریح کرد: حضور ۲۳ ورزشکار معلول زنجانی در بازی‌های آسیایی اینچئون حاکی از این است که معلولان افرادی ناتوان نبوده و بسیار پرتلاش هستند اما فضاهای شهری برای فعالیت و حضور آن‌ها در اجتماع مناسب نیست.

رئیس هیئت مدیره جامعه معلولان زنجان از مسئولان شهرداری و شورای شهر درخواست کرد: برای استانداردسازی ساختمان‌ها و محیط شهری برای فعالیت معلولان بودجه مناسب در نظر گرفته شود.

مهدی قنبری‌موحدافزود: در مکان‌های عمومی زنجان مانند پاساژ‌ها، ساختمان پزشکان، دانشگاه‌ها و سایر مکان‌ها رمپ‌های مناسب برای استفاده معلولان تعبیه نشده است.

وی با اشاره به شرایط جوی زنجان، گفت: معلولان در روزهای بارانی و برفی به دلیل نامناسب بودن محیط شهر و خیابان‌ها تمایلی برای بیرون رفتن از خانه ندارند.

وی ابراز کرد: عدم استانداردسازی فضاهای شهری برای حضور معلولان در اجتماع سبب تلقی مردم از ناتوانی این افراد شده در حالی با ایجاد شرایط مناسب، زمینه فعالیت این افراد فراهم می‌شود.

قنبری ادامه داد:مسئولان شهرداری و ناظران در پروژه‌های در دست اجرا و ساختمان‌های عمومی در حال ساخت ضوابط مناسب‌سازی این مکان‌ها برای استفاده معلولان را مد نظر قرار دهند به ویژه در مصلی نماز جمعه سرویس‌های بهداشتی و سایر بخش‌های آن باید در این زمینه استانداردسازی شود.

منبع: مهر
کد مطلب: 354248