توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کیفیت آموزش دوره متوسطه را افزایش می دهیم
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۶
مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه نظری گفت: طرح تعالی مدیریت مدرسه، با هدف بالابردن کیفیت تحصیل در مدارس اجرا می شود وتقویت فرهنگ کارگروهی، خلاقیت و نوآوری و بهره گیری از پژوهش، اخلاق و ارتباطات انسانی مورد توجه جدی است.
به گزارش عرش نیوز؛عظیم محبی مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه نظری صبح سه شنبه در دومین روز از همایش استانی مدیران مدارس مجری طرح تعالی مدیریت مدارس استان که در سالن اجتماعات آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین برگزار شده است اظهارداشت: هدف از اجرای طرح تعالی مدیریت مستندسازی بیهوده نیست، بلکه کیفیت بخشی و رشد مدرسه است.

وی افزود: مدیران مدارس می توانند پیشنهاد دهنده مشوق هایی در این طرح باشند و استان نیز لازم است بسیاری از این مشوق ها را پیگیری کنند و با تبیین کیفی بخشی تعالی مدیریت در مدارس محقق شود که رسیدن به فهم مشترک از این موضوع ضروری است.

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه نظری یادآورشد: نگاه کارشناسان باید سیستمی باشد زیرا در طرح تعالی مدیریت مدرسه، هدف بالابردن کیفیت مدرسه با نگاه به سند تحول بنیادین و توجه به محتوی تنظیم و تدوین شده است.

محبی بیان کرد: در آموزش و پرورش چیزی به عنوان شاخص برون داد و درون داد وجود ندارد و فقط مبحث فرآیند مطرح است که می توان از آن به فرآیند یاددهی و یادگیری، اخلاق و روابط انسانی، برنامه ریزی و رهبری، نظارت و ارزیابی، مشارکت همه جانبه دانش آموزان، والدین و کارکنان، نظام تشویق و انگیزش، فعالیت های فرهنگی، ورزشی و بهداشتی و فعالیت های اداری نام برد.

این مسئول تصریح کرد: رویکرد حاکم در آموزش و پرورش بر ارتقاء کیفیت با تأکید بر سند تحول و برنامه درسی ملی است و در نظام آموزش و پرورش تأکید بر بکارگیری روش های خلاق، فعال و گروهی است و به هویت انسان در تمام ابعاد توجه دارد.

محبی بیان کرد: طرح تعالی مدیریت مدرسه یک راهبرد است و تکریم و تعالی انسان در این طرح در نظر گرفته شده زیرا هویت انسانی، اسلامی و انقلابی و مباحث شهادت، ایثار و ارزش ها به عنوان یک هویت برای آموزش و پرورش اهمیت دارد.

وی اضافه کرد: تعریف افراد فکور، مؤمن و کار آفرین در این طرح گنجانده شده و تقویت فرهنگ کارگروهی و مشارکتی و خلاقیت و نوآوری و بهره گیری از پژوهش و در نهایت تأکید بر اخلاق و ارتباطات انسانی از جمله موارد مهم در این طرح بشمار می رود که از اصول حاکم بر ارتقاء کیفیت در مدرسه است.

محبی بهره گیری از برنامه ریزی استراتژیک را یک اصل دانست و عنوان کرد: در تمام کشورهای توسعه یافته مدل های مختلفی در تعالی مدیریت وجود دارد و همه ارکان مدرسه شامل دانش آموزان، والدین و معلمان و عوامل مدرسه مشارکت دارند.

منبع:مهر

کد مطلب: 334448