توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وزیر بهداشت:
اصلاح تغذیه ای 85 درصد بوفه های مدارس کشور
شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۱
وزیر بهداشت گفت: بر اساس آمار وزارت آموزش و پرورش، 85 درصد از بوفه های مدارس کشور اصلاح تغذیه ای شده اند به گونه ای که در گذشته شاهد فروش تغذیه های ناسالم بودیم، اما خوشبختانه هم اکنون شاهد عرضه اغذیه های سالم در سطح بوفه های سطح مدارس هستیم.
به گزارش عرش نیوز به نقل از وبدا،دکتر هاشمی با بیان این که آمار 15 درصدی چاقی در بین دانش آموزان نگران کننده است و در آینده مشکلات زیادی برای حوزه بهداشت و درمان ایجاد خواهد کرد گفت: باید در پیشگیری از شیوع بیماری های غیرواگیر ناشی از چاقی و اضافه وزن در دانش آموزان اقدام می‌کردیم.
 
وی افزود: به همین منظور حدود 3 ماه پیش تفاهم نامه‌ای با وزارت آموزش و پرورش در راستای حفظ و ارتقای سلامت دانش آموزان و توانمندسازی آنها و خانواده های آنها به امضاء رسیده است.
 
به گفته وزیر بهداشت، تسهيل دسترسی دانش آموزان به وعده‌های غذايی سالم با نظارت بر پايگاه های تغذيه سالم مدارس و استانداردسازی و نظارت بر پایگاه های تغذیه سالم مدارس و تسهيل مشاوره تغذيه اي و اجراي برنامه مكمل ياري آهن و ويتامين D یکی از مفاد تفاهم نامه وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش است.
 
وزیر بهداشت در ادامه خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه پیشگیری مقدم بر درمان است، هم اکنون شاهد اختصاص حداکثر بودجه های سلامت کشور به بخش بهداشت نسبت به سال های قبل هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 363248