توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
افزایش 210 درصدی ورود گردشگران خارجی به فارس
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۰
مدیرکل میراث فرهنگی فارس، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: ورود گردشگران خارجی به استان فارس در شش ماه نخست سال نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته 210 درصد رشد یافته است.

به گزارش عرش نیوز؛مصیب امیری با بیان این مطلب عنوان کرد: در شش ماه نخست سال 59 هزار گردشگر خارجی ورودی به فارس در هتل ها و مراکز اقامتی استان اقامت یافته اند.

وی اعلام کرد: بیشتر این گردشگران از کشورهای ایتالیا، اسپانیا، آلمان، فرانسه، چین، ژاپن و بلژیک بوده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس با بیان اینکه آمار بازدید گردشگران خارجی از اماکن تاریخی فرهنگی استان افزایش یافته است، گفت: تعداد 154 هزار و 659 مورد بازدید خارجی طی شش ماه اول سال از اماکن شاخص تاریخی استان صورت گرفته است که تخت جمشید با 28 هزار و 115 نفر بازدید کننده رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

امیری ادامه داد: بعد از تخت جمشید، نقش رستم، پاسارگاد، آرامگاه حافظ، ارگ کریم خان و آرامگاه سعدی نیز به ترتیب بیشترین آمار بازدید را از آن خود کرده اند.

وی از جمله عوامل افزایش ورود گردشگر به کشور را وجود امنیت و همچنین ارزان بودن هزینه گردشگری با توجه به پایین بودن نرخ ریال نسبت به دلار دانست و گفت : ارزان بودن هزینه گردشگری برای گردشگران خارجی و همچنین امنیت و ثبات اقتصادی در بین کشورهای منطقه و نیز تبلیغات مثبت و تلاشهای رسانه های مکتوب ، مجازی و شبکه های تلویزیونی داخلی و خارجی برای معرفی ظرفیت های گردشگری و تاریخی ایران و وضعیت به نسبت قابل قبولی برخی زیر ساخت های مرتبط با امر گردشگری می توانند عواملی برای انتخاب کشور ایران و به تبع آن استان فارس به عنوان یک مقصد مناسب برای سفر و گردشگری باشد .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس تاکید کرد: با رویه ای که در ورود گردشگران خارجی به استان شاهد هستیم باید با حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در این صنعت، نسبت به افزایش زیر ساخت های اقامتی، گردشگری و تفریحی و رفع کمبودها برنامه ریزی و اقدام شود.

منبع:مهر

کد مطلب: 323044