توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرماندار بیرجند خبر داد
اختصاص 20 میلیارد تومان اعتبار به بیرجند
يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۲
فرماندار بیرجند گفت: در توزیع شهرستانی اعتبارات خراسان جنوبی سهم بیرجند مبلغ 20 میلیارد و 357 میلیون و 300 هزار تومان بوده است.

به گزارش عرش نیوز،علی‎اکبر تناکی پیش از ظهر امروز در کمیته برنامه‌ریزی بیرجند، با اشاره به امنیت موجود در جامعه اظهار داشت: این امنیت را در جامعه مدیون خون شهدا هستیم.

وی با بیان این‎که جلسه کمیته برنامه‌ریزی بیرجند با هدف توزیع اعتبارات عمرانی سال جاری برگزار می‌شود، تصریح کرد: هر ساله براساس فرمول اعتبارات استان توزیع شهرستانی می‌شود.

ضریب بیرجند از توزیع اعتبارات استانی 20.90 درصد است

فرماندار بیرجند فرمول توزیع اعتبارات را به سه گونه عنوان کرد و متذکر شد: این اعتبارات براساس سطح شهرستان، جمعیت و محرومیت شهرستان توزیع شده است.

تناکی ضریب بیرجند را از توزیع اعتبارات 20.90 درصد دانست و ادامه داد: این ضریب نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

وی با اشاره به حاشیه‌نشینی در اطراف شهرستان بیرجند و مرکز استان بودن آن که دارای پروژه‎هایی با کارکرد استانی است، خواستار توزیع عادلانه اعتبارات نسبت به این شهرستان شد.

18 میلیارد تومان اعتبار از دو درصد نفت اختصاص یافت

فرماندار بیرجند افزود: اعتبارات متمرکزی زیر نظر استاندار برای مرکز استان پیش‌بینی شده است.

تناکی مجموع اعتبارات بیرجند در سال جاری را 20 میلیارد و 357 میلیون و 300 هزار تومان اعلام کرد و یادآور شد: درصد اختصاص اعتبارات در سال 91 و سال گذشته 20 درصد بوده است.

وی با اشاره به اعتبارات مصوب شده برای این شهرستان در سال جاری اضافه کرد: از این میزان 18 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبارات دو درصد نفت و یک‌میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبارات تملک و دارایی بوده است.

بیشتر اعتبار اختصاص یافته از محل دو درصد نفت است

فرماندار بیرجند با بیان این‎که اعتبارات دو درصد نفت از پایداری بیشتری برخوردار است، تصریح کرد: امید است امسال 100 درصد این اعتبارات به شهرستان اختصاص یابد.

تناکی با بیان این‎که اعتبارات مصوب شده برای بیرجند ناچیز است، متذکر شد: باید از طریق روش‌های دیگر اعتبار جذب کرد که یکی از آن راه‎ها مشارکت مردم و دیگری گرفتن تسهیلات و همچنین اعتبارات متمرکز کشوری است.

وی با بیان این‎که با اعتبارات موجود 192 پروژه در این شهرستان تعریف شده است، ادامه داد: اولویت طرح‌ها با طرح‎های نیمه‌تمام و همچنین مشکلات دهگردشی در این اعتبارات مدنظر قرار گرفته است.

فرماندار بیرجند خاطرنشان کرد: راه و شهرسازی بیشترین اعتبارات شهرستانی را امسال دریافت کرده است./فارس

کد مطلب: 273040