توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آغاز نام نویسی از امروز/ آیین افتتاحیه؛ یکشنبه 22 مرداد
چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۴
دومین دوره طرح توانمندسازی فعالین فرهنگی استان سمنان با مشارکت بنیاد تبیین اندیشه های امام خمینی(ره) و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی از بیست و دوم مردادماه به مدت پنج روز در شهمیرزاد برگزار می شود.
به گزارش عرش نیوز به نقل از مرآت، نام نویسی در دومین دوره طرح توانمندسازی فعالین فرهنگی استان سمنان از امروز آغاز می شود. این دوره با همکاری مشترک بنیاد تبیین اندیشه های امام خمینی(ره) و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و با هدف کلی آشنایی جوانان و اعضای موثر تشکل های فرهنگی با اندیشه های امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب برگزار خواهد شد.
برای اطلاع از نحوه نام نویسی و مولفه های برگزاری این دوره از طرح به سراغ حجج اسلام مهدوی نژاد و رستمیان، ائمه جمعه موقت سمنان و دامغان رفتیم.
حجت الاسلام غلامحسین مهدوی نژاد در گفتگو با خبرنگار مرآت جلوگیری از بروز تحریفات و انحرافات را یکی از رویکردهای اصلیِ طرح ریزی برنامه ها در بنیاد تبیین اندیشه های امام خمینی(ره) عنوان کرد و گفت: بر همین اساس، دوره توانمندسازی فعالین فرهنگی استان سمنان از روز یکشنبه بیست و دوم مردادماه تا پنج شنبه بیست و ششم مردادماه برگزار می شود که علاقه مندان به حضور در این دوره می توانند از دهم تا پانزدهم مرداد، با مراجعه به نشانی اینترنتی evand.com/events/roshd2 نسبت به نام نویسی اقدام کنند.
امام جمعه موقت سمنان با اعلام این خبر که آیین افتتاحیه دوره مذکور در روز یکشنبه بیست و دوم مردادماه برگزار خواهد شد گفت: کلاس های آموزشی تعریف شده برای این دوره از صبح روز دوشنبه بیست و سوم مرداد به طور منظم برگزار خواهد شد.
نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان با بیان این که به دلیل محدودیت های موجود، شرکت کنندگان در دوره از میان ثبت نام کنندگان گزینش می شوند گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذشده، امسال از میان ثبت کنندگان، تنها 60 نفر برای حضور در این دوره انتخاب می شوند تا مولفه های آموزشی دوره بیشترین بازدهی را داشته باشد.
شخصیت های دعوت شده برای تدریس در این دوره
مهدوی نژاد با اشاره به این که اساتید شناخته شده ای برای تدریس در این دوره انتخاب شده اند گفت: دکتر خسروپناه عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و مدیر مرکز حکمت و فلسفه، دکتر صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور عالی فرمانده کل سپاه، دکتر ودود حیدری مدیر بنیاد تبیین اندیشه های امام خمینی(ره) در دانشگاه های سراسر کشور، دکتر سید حمید روحانی رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی، دکتر عرب اسدی، حجت الاسلام ابوترابی و عظیم ابراهیم پور از جمله شخصیت هایی هستند که در این دوره حضور می یابند.
رئیس شورای راهبردی بنیاد تبیین اندیشه های امام خمینی استان سمنان با ابراز امیدواری نسبت به برگزاری مطلوب این دوره در پایان مردادماه گفت: آشنایی با مبانی انقلاب اسلامی و تبیین اندیشه های امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب دو هدف عمده ای است که طی برگزاری این دوره دنبال می شود.
وی آموزش شیوه های مطلوب کار تشکیلاتی و گروهی را از دیگر اهداف برگزاری این دوره عنوان کرد و گفت: تلاش می شود تا فعالان فرهنگی در این دوره با مبانی کار گروهی و تشکیلاتی بر اساس ضوابط دین اسلام آشنا شوند.
مهدوی نژاد همچنین طرح مباحث مرتبط با سواد رسانه ای و نیز آسیب شناسی رسانه ها را از جمله مولفه های برگزاری این دوره برشمرد.
استان سمنان؛ حائز رتبه برتر در اجرای طرح
حجت الاسلام محمدحسن رستمیان، دبیر جبهه فرهنگی انقلاب فرهنگی استان سمنان نیز در گفتگو با خبرنگار مرآت با اشاره به آغاز مهلت نام نویسی در دوره توانمندسازی فعالین فرهنگی خاطرنشان کرد: استان سمنان در سال گذشته در اجرای این دوره رتبه برتر را در کشور کسب کرد.
امام جمعه موقت دامغان با اشاره به برگزاری نشست های متعدد به منظور تصمیم گیری در خصوص برگزاری مطلوب این دوره، ابراز امیدواری کرد طرح توانمندسازی فعالین فرهنگی در سال جاری مطلوب تر از سال گذشته برگزار شود.
رستمیان تقویت مبانی دینی فعالین فرهنگی استان را از جمله اهداف برگزاری این دوره عنوان کرد و گفت: افزون بر این به منظور آموزش مبانی انقلاب و تبیین مسائل سیاسی اساتید برجسته ای به این دوره دعوت شده اند.
وی با بیان این که در این دوره تلاش می شود تا فعالان فرهنگی برای دفاع از مبانی دینی خود تقویت شوند گفت: علاوه بر کلاس های آموزشی، خود فعالین فرهنگی نیز نشست هایی را به صورت گفتمانی برگزار می کنند.
دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان سمنان با تأکید بر این که کلاس ها در این دوره آموزشی به سیاق کارگاهی برگزار می شوند گفت: بر این اساس اساتید دعوت شده به این دوره متکلم وحده نخواهند بود و محتوای کلاس ها آمیزه ای از آموزش و گفتگو خواهد بود.
وی افزود: ما تمامی منابعِ در اختیار و حمایت های خیرین را به کار گرفته ایم تا فعالین فرهنگی به صورت رایگان در این دوره شرکت کنند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 392048