توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار سمنان:
پیوست زیست محیطی پروژه‌های عمرانی استان سمنان تهیه شود
چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۳۵
استاندار سمنان تدوین پیوست زیست‌محیطی را برای پروژه‌های عمرانی این استان خواستار شد.
به گزارش عرش نیوز: محمد زند‌وکیلی امروز در چهارمین کارگروه مخاطرات زیست محیطی استان سمنان در سالن غدیر استانداری سمنان، اظهار داشت: پیوست زیست محیطی پروژه‌ها، راه رسیدن به توسعه پایدار است.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی استان سمنان در برخورد با بحران خشکسالی و توسعه بیابان و ریزگردها باید جدیت و همکاری داشته باشند.

استاندار سمنان با بیان اینکه در زمان وقوع مشکلات در یک استان، همه دستگاه‌ها درگیر آن خواهند شد، تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی برای برخورد با این مشکلات بایستی برنامه‌ریزی داشته باشند.

وکیلی با تأکید بر لزوم همکاری دستگاه‌های دخیل در موضوع محیط زیست با مسئله ریزگردها عنوان کرد: مراجعات زیاد مردم به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، نخستین مشکلات ناشی از ریزگردها است و این موضوع سبب فشار بیش‌از حد به وزارت بهداشت خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه امروز ریزگردها، همه استان‌های کشور را تهدید می‌کند بیان کرد: باید برای شناسایی کانون ریزگردها، کار کارشناسی انجام شده و انجام طرح‌های مطالعاتی برای این منظور ظروری است.

استاندار سمنان با بیان اینکه باید راهکارهای مدیریت این مهم و نیز تحقیقات منجر به تصمیم‌سازی در این زمینه مورد توجه قرار گیرد گفت: در نظر گرفتن بودجه لازم برای اجرای این تصمیمات لازم و ضروری است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 367631