توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون حقوقی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:
روزانه 20 میلیون لیتر سوخت تولیدی کشور از شبکه توزیع خارج می شود
يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۴
معاون حقوقی امور مجلس و بین الملل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور گفت: روزانه 20 میلیون لیتر از سوخت تولیدی کشور توسط قاچاقچیان از شبکه توزیع خارج می شود .
به گزارش عرش نیوز؛' محمد ایلخانی ' روز یکشنبه در همایش آموزشی و توجیهی بازرسان مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز، تولید روزانه فرآورده های نفتی کشور را 250 میلیون لیتر ذکرکرد.

وی با اشاره به تحریم های کنونی، گفت : برای تامین نیازهای داخلی در بخش سوخت ، اقدامات مختلفی انجام شده و براین اساس باید در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز گام های موثرتری را برداشت .

ایلخانی خاطرنشان کرد: امروزه با پیچیدگی هایی در عرصه اقتصاد و معادلات تجاری در دنیا مواجه هستیم که فقط با مبارزه فیزیکی و بدون استفاده از تکنولوژی و ایجاد زیرساختها در این زمینه نمی توان به موفقیت های قابل توجه دست یافت.

این مسوول با بیان اینکه از سال 81 با تاکید رهبری گام های اساسی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز برداشته شده، افزود: قاچاق پدیده ای مخرب برای تمامی عرصه های جامعه است و تمامی دستگاههای اجرایی مکلف شده اند تا در بحث قاچاق کالا و ارز تلاش های ویژه ای داشته باشند.

معاون حقوقی امور مجلس و بین الملل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور گفت: حجم بالای قاچاق کالا در کشور بیانگر آن است که تاکنون ریشه های معضل به خوبی شناسایی نشده است.

ایلخانی ادامه داد: اکنون قوانینی برای مقابله با قاچاق کالا و ارز در کشور اجرایی شده و در این قوانین جدید شاهد تناسبی بین جرم و مجازات هستیم که در گذشته مصداق های قانون قاچاق پاسخگو نبود.

معاون حقوقی امور مجلس و بین الملل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور تاکید کرد: برای قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز زمان بیشتری نیاز است تا کاملا اجرایی شود و باید برخی زیرساختها را آماده کرد .

وی اظهار امیدواری کرد که در برنامه پنج ساله ششم بتوان 50 درصد قاچاق در کشور را کاهش داد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 347633