توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ادامه نقض حقوق مسلمانان در آمریکا و بررسی راه‌های مقابله با اقدامات خصمانه «ترامپ»+تصاویر
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۱۷
صدها نفر از فعالان مدنی و سیاسی آمریکا در یک گردهمایی در واشنگتن راه‌های مبارزه با اقدامات ترامپ بر ضد مسلمانان با توجه به ادامه نقض حقوق آنها را بررسی کردند.
 به گزارش عرش نیوز، عصر شنبه 17 دسامبر به دعوت «مرکز صلح واشنگتن» از مراکز فعالان مدنی، بیش از 3000 نفر از فعالان مدنی و سیاسی و دیگر قشرهای جامعه آمریکا در یک گردهمایی شرکت و  راه‌های  مبارزه با اقدامات کابینه ترامپ بر ضد مسلمانان را بررسی کردند و درباره آن به تبادل نظر پرداختند.

 
خانم«دیپا ایر»  (Deepa Iyer )وکیل و  تحلیلگر به ایراد سخن با موضوع  عدالت نژادی و همبستگی در پرتو تحول جمعیتی  در محله‌ها و مدارس  آمریکا پرداخت و درباره ثبت ‌نام مسلمانان در سالهای 2001در نیویورک گفت : پس از گذشت  15 سال  از حوادث یازده سپتامبر، ما هنوز شاهد تبعیض نژادی و تبعیض فوق العاده و خشونت علیه مسلمانان در آمریکا هستیم.

 
وی افزود: پس از یازده سپتامبر، در آمریکا قانونی به نام (NSSEER )تصویب کردند که به موجب این قانون مسلمانان باید برای ثبت  نام به ساختمان اداره مهاجرت مراجعه کنند که پس از این حوادث، این اداره در داخل وزارت امنیت داخلی آمریکا به فعالیت  خود ادامه می‌دهد.

 
وی تصریح کرد: در سایه این قانون، ده‌ها مسلمان به ناحق یا به زندان افتاده و یا از کشور آمریکا اخراج شدند، هر چند این قانون در سال 2005 به اتمام رسید، ولی با وجود کسانی که در کابینه آقای ترامپ حضور خواهند داشت، دوباره این قانون به جریان خواهد افتاد و  شما مردم آمریکا باید با آن مبارزه کنید.

 
وی گفت : بنابراین من از همه شما می‌خواهم  که خود را آماده کنید تا بار دیگر از انجام این اقدام زشت و شرم‌آور توسط ترامپ جلوگیری کنیم. در ادامه  خانم دیپا ایر از شرکت کنندگان خواست که با نمایندگان منطقه خود در کنگره آمریکا تماس بگیرند و از آنها بخواهند که از اوباما  بخواهند که این قانون را از وزارت امنیت داخلی حذف کرده تا آقای ترامپ نتواند همین قانون را دوباره به جریان بیندازد.

 
در ادامه این برنامه شرکت کنندگان تصمیم گرفتند تا خود را سازماندهی کنند تا هرچه زودتر در روز تحلیف رئیس جمهور جدید آمریکا در تظاهرات ضد ترامپ شرکت کنند. برگزارکنندگان این گردهمایی از شرکت‌کنندگان خواستند به مردم و گروه‌های خود آموزش دهند و  آماده مقاومت و مبارزه قانونی بر ضد اعضای کابینه ترامپ باشند.

 
یک از شرکت کنندگان در این برنامه در پاسخ به خبرنگار تسنیم گفت : من اینجا آمده ام که درباره ثبت نام مسلمانان بیشتر یاد بگیرم این واقعا  شرم آور است که بعد  از سالها دوباره ما برگشتیم  به نقطه اول سال وقوع حوادث سپتامبر 11 و قانونی که بر خلاف قانون اساسی آمریکا است، اجرا می‌شود که بر اساس آن ده‌ها نفر از آمریکا اخراج شده و ده‌ها نفر در زندان به سر می‌برندکه طبق  قوانین  آمریکا ما باید برای محکومیت مجرم بر اساس فرایند و یا پروسه  قانونی  عمل کنیم که این کار را نکردیم و  این  اقدامات دقیقا نقطه مخالف چندین متمم قانون اساسی است.


 یک شرکت کننده  دیگر هم گفت : من به نمایندگی از جمعی  از آمریکایی‌های سفیدپوست به اینجا آمده‌ام و اگر قرار شود که مسلمانان را مجبور به ثبت نام کنند، ما آماده‌ایم به جای آنها ثبت نام کنیم
/تسنیم
 
کد مطلب: 391238
 
 


پربازدیدترین