توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت الله نوری همدانی:
امام خمینی اردوگاه استکبار جهانی را لرزان و خواب دشمنان اسلام را پریشان کرد
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۱
آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: امام خمینی(ره) با قیام خود جهان را بیدار، اردوگاه استکبار جهانی را لرزان و خواب را بر دشمنان اسلام پریشان کرد.
به گزارش عرش نیوز؛این مرجع تقلید چهارشنبه شب در دیداراعضای مجمع طلاب و فضلای تهرانی مقیم قم با وی، اظهار داشت: علم امام راحل همراه با ایمان، معنویت، توکل بر خداوند و اخلاق بود و امروز نیز تنها علمی که توام با ایمان، معنویت و اخلاق باشد، برکت پیدا می کند.

وی همچنین اخلاص، همت بلند، اراده قاطع، جدیت و تلاش در راه هدف، نظم در کارها و تسلط بر صرف و نحو ادبی را از ویژگی های یک روحانی موفق ذکر کرد و گفت: اگر ما بخواهیم راه شیخ طوسی ها، شیخ مفیدها و امام راحل را ادامه دهیم باید خود را به تجهیزاتی مجهز کنیم.

آیت الله نوری همدانی اظهار داشت: اگر یک روحانی صرف و نحو را درست نخواند 50 سال هم درس بخواند به جایی نمی رسد.

وی همچنین آگاه به زمان بودن را از دیگر خصوصیات یک روحانی موفق برشمرد و خاطرنشان کرد: امروز به روحانیون مسلط به قلم و بیان خوب نیاز داریم، طلاب باید خود را به اخلاق نیکو مجهز کنند، در هر حوزه ای که مدرس اخلاق وجود داشته باشد، خودسازی در نزد طلاب در سطح بالایی وجود دارد.

آیت الله نوری همدانی گفت: روحانیون باید تهجد و نماز شب را جدی بگیرند و از روحانیون خواست در رفتار و عمل برای مردم هادی و الگو باشند و بدانند مردم به عملکرد آنها نگاه کرده و قضاوت می کنند.

همچنین رییس مجمع طلاب و فضلای تهرانی مقیم قم در این دیدار با اشاره به اینکه انگیزه پژوهش باید در حوزه های علمیه فراگیر شود، گفت: متاسفانه انگیزه تحقیق و پژوهش با رویکرد تولید علم در حوزه های علمیه بسیار کم است و باید برای برون رفت از این وضعیت چاره اندیشی شود.

حجت الاسلام سید صادق محمدی افزود: باید روش های تبلیغ نوین متناسب با شرایط روز که سنت های گذشته را نیز در خود داشته باشد، در حوزه های علمیه فراگیر شود.

رییس انجمن اصول فقه حوزه علمیه قم، همچنین برگزاری کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره را در حوزه ها بسیار موثر دانست.

محمدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت حضور روحانیون در تهران گفت: همانگونه که یک موج سیاسی از تهران می تواند در حد بالایی تاثیرگذار باشد، امواج فرهنگی از تهران نیز تاثیر خاص خود را دارد، بنابراین نباید خلاء روحانیت در تهران باشد.

استاد حوزه علمیه قم گفت: متاسفانه برخی نقاط در تهران وجود دارد که از نظر فرهنگی فقیرترین جای کشور است و این بحران برانگیز است.

محمدی همچنین اعلام کرد: ولایت مهمترین مساله در اسلام است که هم علت حدوثی و بقای توحید است، توحید واقعی را از رهگذر ولایت می توان کسب کرد، اگر مساله ولایت در جهان اسلام آنگونه که باید و واقعیت دارد جا افتاده بود امروز شاهد جسارت به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) نبودیم.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 358334