توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
یک شکارچی متخلف در زنجان دستگیر شد
پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۰
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: یک صیاد متخلف که یک راس آهو را در 'دشت سهرین زنجان' شکار کرده بود دستگیر شد.
به گزارش عرش نیوز؛قربانعلی محمدپور افزود: این شکارچی غیرمجاز به خاطر شکار یک راس آهو ، زنده گیری دو قطعه کبک، نگهداری آهوی نر تاکسیدرمی شده و ادوات صید و شکار باید به مراجع قضایی پاسخگو باشد.

وی با بیان اینکه پرونده تخلف این شکارچی غیرمجاز به منظور رسیدگی و اعمال قانون به مراجع قضایی استان تحویل شد، گفت: به رغم تذکرات مکرر، متاسفانه برخی افراد از قانون تخطی کرده و اقدام به شکار غیرمجاز گونه های حیات وحش می کنند.

مسوول روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان نیز از دستگیری فرد متخلف به جرم شکار غیرمجاز یک قطعه پرنده 'کبک' در منطقه 'دربند لار' در شهرستان طارم از توابع این استان خبر داد و گفت: در پی دریافت گزارش ازسوی دوستداران محیط زیست شهرستان طارم مبنی بر شکار غیر مجاز کبک توسط یک فرد متخلف، بلافاصله ماموران یگان حفاظت محیط زیست طارم به محل اعزام و این شکارچی را به دام انداختند.

امجد باقری افزود: از این صیاد متخلف، لاشه یک قطعه کبک تازه شکار شده، مقداری پوکه فشنگ ساچمه زنی و یک قبضه اسلحه ته پر دولول کشف و ضبط گردید که در نهایت برای این شکارچی غیرمجاز پرونده ای تشکیل و جهت رسیدگی به مراجع قضایی شهرستان طارم ارسال شد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 349938