توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۴ هزار شبکه ماهواره‌ای در ایران قابل رویت است
سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۱
نایب رئیس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس با توجه به فعالیت ۱۸ هزار و ۲۲۵ شبکه ماهواره‌ای که چهار هزار شبکه آن در ایران قابل رویت است، گفت: شیوه عملکرد آمریکا از عرصه سخت و جنگ نظامی به فرهنگی برای مقابله با ایران تغییر یافته است.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی سپاه عاشورا، بیژن نوباوه در همایش رسانه و بسیج آذربایجان شرقی، با اشاره به آغاز هفته بسیج، اظهار کرد: هفته بسیج زیباترین روزهاست چراکه به اصل و اساس نظام متصل و متکی است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: بسیج یک سازمان درون کشوری نیست بلکه الگویی فرامنطقه‌ای است.

وی با نگاهی به دوران دفاع مقدس و نقش نیروهای مردمی و بسیج در این دوران، خاطرنشان کرد: اگر توپ و تانک مولفه قدرت بود، به طور حتم ما منهدم می شدیم و این تفکر و کار بسیجی بود که سبب شد در برابر صدام بایستیم و همین تفکر است که سبب پیروزی مردم لبنان و فلسطین در جنگ های ۳۳، ۲۲ و ۸ روزه شده است.

وی با اشاره به جایگاه علمی کشورمان در عرصه بین الملل (۲ درصد) و مقایسه آن نسبت به سال‌های پیش از انقلاب (سه دهم درصد)، اظهار کرد: در ژاپن از یک دهم مقالات و در ایران از ۸۰۰ مقاله یک مجموعه تولیدی راه‌اندازی می‌شود که اگر علم تولیدی در ایران تبدیل به صنعت شود، با توجه به منابع زیاد نفت و گاز در کشور، ایران می‌تواند جلودار دنیا باشد که ترس آمریکا نیز از همین مسئله است.

این فعال رسانه‌ای با توجه به فعالیت ۱۸۲۲۵ شبکه ماهواره‌ای که چهار هزار شبکه آن در ایران قابل رویت است، تصریح کرد: آمریکا به دنبال ناامیدی در عرصه جنگ سخت و نظامی، روش مقابله با کشورمان را تغییر داده و شیوه عملکرد آمریکا در عرصه کنونی فقط فرهنگی است.

بیژن نوباوه در جمع اصحاب رسانه آذربایجان شرقی، با توجه به آیه «ن و القلم»، همه چیز را از دانستن دانست و افزود: افتخار می‌کنم همچون شما خبرنگار و در کار رسانه هستم چراکه زیباترین و زنده‌ترین کاری که تا ابد با مردم می‌تواند ارتباط داشته باشد، کار رسانه است.

وی با توجه به فعالیت ۱۷۰ رسانه در این استان، این فعالیت رسانه‌ای را خیلی خوب ارزیابی و آن را در پیشبرد اهداف فرهنگی و اقتصادی کشور مهم عنوان کرد.

همایش رسانه و بسیج آذربایجان شرقی با حضور بیش از ۲۵۰ فعال رسانه ای این استان و جمعی از مسئولان کشوری و استانی و با مشارکت منطقه تجاری صنعتی ارس در سالن دانشگاه پیام نور جلفا برگزار و در پایان این همایش، از فعالان رسانه ایی استان در پوشش اخبار سپاه و بسیج تجلیل شد.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 334439