توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اعلام آمادگی چینی‌ها و فرانسوی‌ها برای ساخت فرودگاه در ایران
ساخت 2 فرودگاه جدید در اهواز و مشهد/ سرمایه‌گذاران ایرانی وارد گود شوند
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۰
مدیر عامل شرکت فرودگاه‌های کشور از ساخت دو فرودگاه جدید در مشهد و اهواز و فاز دوم فرودگاه امام خمینی(ره) خبر داد و گفت: دو کشور چین و فرانسه برای ساخت فرودگاه در ایران اعلام آمادگی کرده‌اند.
 
به گزارش عرش نیوز به نقل از فارس؛محمدعلی ایلخانی امروز در تبریز با اشاره به اینکه ساخت دو فرودگاه جدید در برنامه شرکت فرودگاه‌های کشور قرار دارد، اظهار کرد: با توجه به جابه‌جایی سالانه 8 میلیون نفر مسافر از طریق فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد و پاسخگو نبودن ظرفیت‌های آن برای متقاضیان برنامه‌ریزی برای ساخت فرودگاه جدید در مشهد در دستور کار شرکت فرودگاه‌های کشور قرار گرفت که در این رابطه یک شرکت چینی برای این منظور و با استفاده از فاینانس اعلام آمادگی کرده است.

 
وی از پیش‌بینی افقی 10 ساله برای فرودگاه جدید مشهد خبر داد و گفت: فرودگاه جدید شهر اهواز و فاز دوم فرودگاه امام خمینی(ره) نیز از دیگر طرح‌های شرکت فرودگاه‌های برای نونواری فرودگاه‌هاست که شرکت فرانسوی در این رابطه حاضر به همکاری است.

 
ساخت پایانه مسافربری خارجی در تبریز

 
ایلخانی در رابطه با طرح‌های فرودگاهی در تبریز نیز اظهار کرد: تبریز یکی از مستعدترین مجموعه‌ها است که زمینه فعالیت در آن فراهم است که ساخت پایانه مسافربری خارجی با همکاری شهردار تبریز، پارکینگ طبقاتی، توسعه ایرون فروگاه و ... در فرودگاه شهید مدنی در دستور کار قرار دارد.

 
این فعال صنعت هوایی کشور از فعالین بخش خصوصی خواست تا وارد گود سرمایه‌گذاری در حوزه‌های فرودگاهی شود و اظهار داشت: مجموعه فرودگاهی کشور آمادگی کامل برای همکاری جهت حضور بخش خصوصی در فعالیت‌های فرودگاهی را دارد.
کد مطلب: 283931