توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۶ روز امدادرسانی از ارتفاع چند هزار پایی / ماجرای سه روستا
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۷
مدیرعامل شرکت هلی‌کوپتری نوید هلال‌احمر به جزئیات امدادرسانی هوایی در طول ۶ روز پرداخت.
به گزارش عرش به نقل تسنیم کاپیتان عبدالرضا بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، با اشاره به انجام 229 سورتی پرواز با 10 بالگرد هلال احمر از ابتدای وقوع زلزله تا کنون، اظهار داشت: امدادرسانی از طریق زمینی سخت و زمان‌بر است و کاری که بالگردهای هلال احمر در 35 دقیقه انجام می‌دهند از طریق زمینی بین 4 تا 5 ساعت زمان می‌برد.

مدیرعامل شرکت هلی‌کوپتری نوید هلال‌احمر با اشاره به پرواز بی‌وقفه بالگردهای هلال احمر برای امدادرسانی در روستاهای زلزله زده کرمانشاه، گفت: در 6 روز گذشته با 229 ساعت پرواز ، 195 مصدوم منتقل و 127 هزار و 500 کیلوگرم بار برای مناطق زلزله زده حمل شده است.

وی با اشاره به انتقال 540 نیروی امدادی با بالگردهای هلال احمر در 6 روز گذشته در کرمانشاه، افزود: تمام بالگردها از طلوع تا غروب پرواز دارند و هرکدام در روز بین 5 تا 7 سورتی پرواز می کنند و در این زمینه توقف بالگردها تنها برای سوخت‌گیری و کارهای ضروری است.

بهرامی با بیان اینکه بالگردها در مجموع روزانه بین 45 تا 65 سورتی پرواز دارند. اظهار کرد: در هر مرحله بین 35 تا 40 تخته چادر و به همین میزان پتو و سایر موارد ضروری منتقل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه زلزله زدگان در بیش از 97 درصد روستاها اقلام ضروری مانند چادر و پتو و ... دریافت کرده اند، گفت: در بقیه روستاها نیز به علت محدوده جغرافیایی امکان رساندن بار به صورت هوایی وجود نداشته و هلال‌احمر از طریق زمینی اقدام به توزیع اقلام امدادی کرده است، لذا ما به تمام روستاها و مناطق سر زده ایم و جایی نیست که نرفته باشیم.

به گفته بهرامی چند روستای محدود (3 روستا) وجود دارد که امکان باررسانی به آنها با بالگرد به علت واقع بودن آنها در میان کوه و تنگه و همچنین وجود درخت‌ها و دکل برق و سیم‌کشی وجود نداشته است و هلال احمر از طرق دیگری به آنها خدمت رسانی کرده است. پراکندگی روستاها زیاد است و ثلات باباجانی به تنهایی 160 مرکز روستایی دارد. روستاهایی که از 5-6 تا 150 - 200 خانوار جمعیت دارند.

وی با بیان اینکه روستاها توسط جی‌ان‌اس و مختصات ماهواره‌ای شناسایی می‌شوند، گفت: همچنین در هر بالگرد دو نفر به عنوان بلد راه که تمام روستاها را به نام می‌شناسند، هستند و از تعداد خانوارها خبر دارند و آنها به خلبان می‌گویند چه تعداد محموله برای هر روستا ارسال کند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392534