توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان:
جشنواره معرفی فرهنگ و رسوم البرزنشینان در سمنان برگزار می‌شود
شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۷
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: جشنواره فولکلور البرز نشینان به‌منظور معرفی فرهنگ، آداب‌ورسوم استان‌های حاشیه سلسله کوه‌های البرز، هجدهم تا بیست و چهارم شهریور ۹۵ در سمنان برگزار می‌شود.

به گزارش عرش نیوز  به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، حسین خواجه بیدختی اظهار داشت: این جشنواره باهدف جذب گردشگر به استان، معرفی آداب‌ورسوم البرزنشینان به هم استانی‌ها، زائران حرم رضوی و مسافران و افزایش شادابی و نشاط در مردم اجرا می‌شود.

وی گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری، مراسم آئینی و موسیقی، برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی و عرضه سوغات و خوراک‌های محلی، برپایی نمایشگاه فرهنگ مکتوب و اسناد خطی، از برنامه‌های این جشنواره است به‌طوری‌که هرروز از جشنواره به‌طور اختصاصی به یک استان اختصاص دارد.

خواجه بیدختی افزود: این جشنواره از هجدهم شهریور 95 و همه‌روزه از ساعت 18 تا 23 در بوستان سیمرغ سمنان برگزار می‌شود.

وی بابیان اینکه مناطق حاشیه رشته‌کوه‌های البرز در طول تاریخ شاهد رخدادها و وقایع مهم تاریخی و فرهنگی بوده‌اند، گفت: این مناطق به دلیل همین سابقه تاریخی و فرهنگی، دارای آداب‌ورسوم و آئین‌های منحصربه‌فردی هستند.

استان سمنان در نوار جنوبی رشته‌کوه‌های البرز قرار دارد و خاستگاه فرهنگ‌ها و آداب‌ورسوم کهنی است که شماری از این آئین‌ها به یادگار مانده‌اند، بر این اساس تاکنون 61 اثر معنوی استان سمنان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/

کد مطلب: 390734
 
 


پربازدیدترین