توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بودجه های دولتی پاسخگوی نیاز کلانشهر کرج نیست
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۸
فرماندار کرج گفت: بودجه های تعلق گرفته به کلانشهر کرج از محل اعتبارات تملک دارایی و ماده ۱۸۰ برای رفع مشکلات کرج کافی نیست.

به گزارش عرش نیوز؛محمدتقی ایرانی در خصوص پروژهای شهری و محدودیت اعتبار در کلانشهر کرج گفت: کل بودجه عمرانی استان البرز در بخش عمرانی کمتر از ۱۵۰ میلیارد تومان است که اگر این اعتبار به بخش کوچکی از کرج داده شود با مشکلات موجود قابل رفع نیست.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین پروژه های شهری کرج پروژه اتوبان همت است که اگر برای اتمام آن تنها به بوده های دولتی نمی توان تکیه کرد.

فرماندار کرج اظهار داشت: باید از توان شهرداری و بخش خصوص در این خصوص استفاده شود در غیر این صورت این پروژه سالهای سال معطل خواهد ماند.

ایرانی به سهم کلانشهر کرج از اعتبارات اشاره و اعلام کرد: کرج از اعتبارات تملک دارایی و اعتبارات ماده ۱۸۰ در مجموع ۴۳ میلیارد تومان سهم دارد که این اعتبار برای رفع مشکلات کلانشهری همچون کرج بسیار اندک است.

وی تاکید کرد: باید برنامه ریزی برای جو روانی ایجاد شده در عدم اتمام پروژه ها باشد و مجموعه های شهری تلاش خود را برای اتمام پروژه های با پیشرفت ۷۰ درصد به کار بسته اند.

فرماندار کرج افزود: در بخش ورزشی تعدادی استادیوم سرپوشیده وجود دارد که برای برخی از انها اعتبارات دیده شده است، همچنین در بخش آموزش و پرورش برنامه ریزی هایی برای اتمام مدارس نیمه کاره انجام شده و از خیران درخواست می شود بیش از پیش در این امر مشارکت داشته باشند.

ایرانی در پایان اعلام کرد: یکی از معضلات تاثیر گذار در امور فرهنگی کمبود کتابخانه های شهری و روستایی است که تلاش می شود علاوه ایجاد فضای کتابخانه ای توسعه ای مناسب برای این امر مهم انجام پذیرد.

منبع:مهر

کد مطلب: 336329