توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس انجمن صنایع غذایی مازندران:
افزایش قیمت شیر مشکل دامداران مازنی را برطرف نمی‌کند
پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۲
رئیس انجمن صنایع غذایی همگن مازندران با تاکید بر رفع ریشه ای مشکلات فعالان صنعت شیر استان، گفت: افزایش قیمت شیر، مشکل دامداران مازنی را رفع نمی‌کند.
به گزارش عرش نیوز: اسماعیل خاتمی مقدم امروز در نشست تشکل های غذایی و مدیران ادارات مازندران در سالن اجتماعات خانه صنعت، معدن و تجارت استان اظهارداشت: بیشترین دریافتی شیرتوسط تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و خریداران شیرمربوط به تیرماه و کمترین دریافتی به آبان امسال برمی گردد.

وی افزود: با این اوضاع و احوال قیمتی که بواسطه فقدان سیاست های حمایتی نظارتی ازسوی مجلس ودولت پیش آمده، متاسفانه کشش خرید مصرف کننده رویه کاهش بوده که زنگ خطری جدی برای سلامت مصرف کننده و آحاد مردم بشمار می آید.

خاتمی مقدم گفت: بازار با سیاستهای انفعالی غیرمدون و دقیق به سمتی پیش می رود که خرید بموقع از شیرهای تولیدی دامدار صورت انجام نمی شود که انتظارداریم دولت جریان خرید را اصلاح کند.

وی افزود:افزایش جدید قیمت شیر، کمکی به دامداران نمی کند، چرا که موضوع باید ریشه ای بررسی و عملیاتی شود.

خاتمی مقدم با بیان اینکه احساس می شود دولت سیاست دقیقی برای تولید و صادرات شیر خشک ندارد، این اقدام را بر ضرر دامداران و تولیدکنندگان دانست.

رئیس انجمن صنایع غذایی مازندران، فله فروشی شیرخام و توزیع لبنیات سنتی را دغدغه جدی انجمن دانست وحمایت واقعی وعملی مسئولان را خواستار شد وسود بازار را در این حوزه بیشتر از تولیدکنندگان شیر ولبنیات دانست.

عدم استقبال مردم از شیر تضمینی ۱۶۰۰ تومانی

نادر افشار، عضوهیئت مدیره انجمن صنایع غذایی مازندران نیز سهم ۲۰ درصدی برای تولید کنندگان آرد را به مثابه صدقه دانست و گفت: دولت محاسبات دقیقی در این ارتباط ندارد.

رمضان نصری، عضوهیئت مدیره انجمن مهندسی کیفیت صنعت غذای استان نیز اظهار کرد: هیچ کسی از قیمت شیر تضمینی ۱۶۰۰ تومانی استقبال نمی کند و نتایج خوبی نیز مطمئنا به دنبال نخواهد داشت.

وی، خواستار توجه بیشتر به مباحث کیفیت، سرمایه گذاری، نظارت و کنترل شد و از مدیران دستگاه های مرتبط تقاضا کرد به توسعه دامداری صنعتی کوچک توجه داشته باشند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 346823