توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه اعلام کرد
امکان پهلوگیری کشتی‌های 5 هزار تنی در بندر لنگه
پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۲
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه از آغاز عملیات لایروبی حوضچه این بندر تجاری طی ماه جاری خبر داد و امکان پهلوگیری کشتی‌های 5 هزار تنی را از جمله مزایای اجرای طرح اعلام کرد.
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بندرلنگه، اسماعیل مکی‌زاده صبح امروز در نشستی پیرامون طرح‌های توسعه‌ای بندرگاه اظهار داشت: عملیات لایروبی حوضچه این بندر تجاری هم‌اکنون در دست اجراست و با پایان طرح، ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در این بندر سالانه از 1.5 میلیون به 4.5 میلیون تن افزایش می‌یابد.

 
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه فراهم شدن امکان تردد کشتی‌هایی با ظرفیت 5 هزار تن و با طول 70 متر را از دیگر مزایای لایروبی حوضچه این بندر مهم عنوان کرد.

 
مکی‌زاده اضافه کرد: به موازات عملیات لایروبی، 9 هکتار پس کرانه جدید نیز در بندر تجاری لنگه استحصال و در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد.

 
بیژن یزدانی معاون فنی و مهندسی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه نیز ‌‌گفت: با پایان مراحل اولیه طرح همچون تجهیز کارگاه، عملیات شن‌ریزی و گمانه‌زنی در بسترهای سنگی و غیر سنگی حوضچه، عملیات لایروبی آغاز شده است.

 
وی تصریح کرد: این طرح با اعتبار 85 میلیارد ریال و طی مدت 18 ماه اجرایی می‌شود.

 
معاون فنی و مهندسی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه حجم عملیات لایروبی این بندر را 320 هزار متر مکعب عنوان کرد و گفت: با لایروبی حوضچه این بندر، عمق آبخور حوضچه جدید اضافه شده به 5.5 متر افزایش یافته و ایمنی و قابلیت چرخش کشتی‌ها در حوضچه ارتقا می‌یابد.

 
عباس حلافی ناخدای یک لنج تجاری فعال در این بندر نیز ضمن اشاره به مزایای این اقدام سازمان بنادرو دریانوردی برای رونق کسب و کار تجار و سرمایه‌‌گذاران گفت: با انجام این لایروبی تخلیه روزانه لنج از 15 به 30 لنج افزایش می‌یابد و صادرات کالا رونق بیشتری می‌باید.

 
‌فاز اول طرح توسعه بندرلنگه در سال 91 به پایان رسید که به موجب آن، طول موج شکن از 1500 متر به 1975 متر و مساحت حوضچه نیز از 10 هکتار به 30 هکتار رسید.
کد مطلب: 286929