توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
با حضور علی لاریجانی؛
کنگره سراسری شهدای طلبه و دانشجوی ملایر برگزار می‌شود
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۳
دبیر کنگره سراسری شهدای طلبه و دانشجوی ملایر از برگزاری کنگره سراسری شهدای طلبه و دانشجوی ملایر در ۹ بهمن ماه امسال با حضور علی لاریجانی خبر داد.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی سپاه انصارالحسین (ع) ، علی رضایی با بیان اینکه کنگره سراسری شهدای طلبه و دانشجوی ملایر 9 بهمن ماه در محل سینمای فرهنگیان برگزار می شود، اظهار داشت: شأن شهدای دانشجو و طلاب ایجاب می‌کند تا بزرگداشتی در سطح ملی به یادشان برگزار شود.

وی با بیان اینکه این کنگره با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین کشوری و استانی در ملایر برگزار خواهد شد، ادامه داد: این کنگره می‌تواند عرصه‌ای باشد برای هم افزایی دستگاه‌های مختلف شهرستان، مراکز آموزش عالی وحو زه علمیه تا ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح مراکز آموزش عالی و حوزه علمیه با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

دبیر کنگره سراسری شهدای طلبه و دانشجوی ملایر انتقال پیام شهدا را به نسل جوان امری ضروری دانست و افزود: باید پیام شهدا به نسل های بعدی انتقال داده شود و همه باید تمام توان خود را در این راستا  بکار بگیریم.

وی با بیان اینکه شهدا نیازی به کنگره ندارند و این ما هستیم که به برگزاری این یادواره‌ها محتاج هستیم، اظهار کرد: شهیدان با جان و مال خود وارد معامله با خدا شدند و به برکت خون شهیدان هیچ قرارداد ننگینی به ایران اسلامی تحمیل نشده است.

رضایی خاطرنشان کرد: وجوه تمایز شهدای دانشجو با سایر شهدا در این است که مقاومت در برابر ظلم و اطاعت محض از فرمان ولایت شاخصه اصلی شهدای دانشجوست و این دلاور مردان در عنفوان جوانی راه خدا را برگزیدند.

وی تصریح کرد: گرامیداشت شهدا، تذکری برای همه ما است که از نعمات نظام جمهوری‌ اسلامی برخوردار هستیم، شهدا نیازی به تجلیل ما ندارند و در جوار قرب الهی در بهترین جایگاه قرار دارند، در واقع با این تجلیل‌ها، خود ما متذکر می‌شویم تا قدردان آن‌ها باشیم.

دبیر کنگره سراسری شهدای طلبه و دانشجوی ملایر افزود: با توجه به اینکه در دهه چهارم انقلاب عرصه های دفاع و جنگ تغییر کرده و امروز عرصه نبرد متفاوت است در این دهه باید تلاش کنیم مانند دهه قبل  نسل جدید و دانشجویان و طلاب در عرصه حضور داشته باشند تا آرمان‌های انقلاب محقق شود.

وی بیان کرد: برگزاری این کنگره الگوهای برتر جامعه را به نسل جوان معرفی می‌کند و همه این را می دانیم که یاد شهدا در جامعه وحدت آفرین است و هدیه ناقابلی برای عرض ارادت به محضر خانواده های معظم شهداست.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 348128