توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر عامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی:
خاموشی‌ها در خراسان شمالی نسبت به کل کشور در حداقل قرار دارد
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۶
مدیر عامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی گفت: خاموشی‌ها در این استان نسبت به کشور در حداقل قرار دارد.

به گزارش عرش نیوز،عزت‌الله فیاض اصلاح شبکه‌ها و همچنین ترمیم سریع آن قسمت از شبکه‌ها که بر اثر بروز حوادث دچار آسیب شده‌اند را در کاهش خاموشی‌ها مهم خواند.

وی همچنین درباره میزان و وضعیت تلفات برق در استان نسبت به سایر استان‌های کشور اظهار کرد: بر اساس آمار، خراسان شمالی کم‌ترین میزان تلفات برق از شبکه را در بین استان‌ها دارد.

به گفته  مدیر عامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی میزان تلفات برق در شبکه‌های استان صرفاً 12 درصد است.

وی تصریح کرد: میزان تلفات برق در برخی از استان‌ها حتی به حدود دو برابر این میزان می‌رسد که قابل توجه است.

فیاض با یادآوری اینکه میانگین میزان تلفات برق در کشور به 15 درصد می‌رسد، اضافه کرد: اکنون نیز در استان تلاش شده تا تلفات برق باز هم کاهش یابد.

وی این توفیق را مرهون تلاش‌های کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان برشمرد و گفت: بهره‌گیری از سیستم‌های پیشرفته برای پایش خطوط شبکه برق و در صورت نیاز اصلاح و ترمیم شبکه در این راستا اثر گذار بوده است.

مدیر عامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی همچنین در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس درباره مدت زمان نصب انشعاب برق در استان هم اظهار کرد: هم اکنون به طور میانگین انشعاب برق سه روزه انجام می‌شود. 

وی خاطر نشان کرد: برای نصب انشعاب برق در کشور به طور میانگین 30روز زمان صرف شده که خراسان شمالی از میانگین کشوری در نصب انشعاب برق جلوتر است./فارس

کد مطلب: 268127