توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تشکر داعش از عاملان حمله بارسلون/ اسپانیا به تشدید حملات تروریستی تهدید شد
پنجشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۰
گروه تروریستی داعش با انتشار ویدئویی، حمله تروریستی هفته گذشته در بارسلون اسپانیا را ستود.
به گزارش عرش نیوز به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه سی ان ان؛ عناصر گروه تروریستی داعش روز چهارشنبه با انتشار ویدئویی تبلیغاتی، حمله تروریستی هفته گذشته در بارسلون اسپانیا که به کشته شدن ۱۳ تن منجر شد را مورد ستایش قرار داد.

عنصر داعشی که در این ویدئو صحبت می‌کرد عاملان حمله تروریستی بارسلون را با لفظ «برادران ما» خطاب کرد و به تشدید حملات در اسپانیا تهدید کرد.

در بخشی از این ویدئو، داعش مسیحیان اسپانیا را تهدید کرد و نسبت به بازگشت اسپانیا به سرزمین‌های تحت سلطه داعش وعده داد.

ساعاتی پس از حمله تروریستی در بارسلون، گروه رسانه‌ای اعماق وابسته به داعش، ضمن انتشار بیانیه‌ای، مهاجمان را «سربازان داعش» معرفی کرد. این در حالی است که داعش به صراحت مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفت.

روز پنجشنبه گذشته، یک ون در مرکز بارسلون به سوی عابران پیاده حمله کرد. مقامات اسپانیا کشته شدن ۱۳ نفر و زخمی شدن حدود ۱۰۰ نفر در پی این حادثه را تایید کردند. چهار مظنونی که به اتهام ارتباط با حملات تروریستی بارسلون بازداشت شده بودند روز سه‌شنبه در دادگاه ملی اسپانیا حاضر شدند. سه نفر از این مظنونان در ۱۷ و ۱۸ اوت در شهر «ریپل» کاتالان بازداشت شدند. یک نفر نیز در شهرستان «آلکانار» در جنوب بارسلون به طور تصادفی در خانه‌ای که به دلیل وجود مواد منفجره در آن منفجر شد، بازداشت شد.

به گفته پلیس اسپانیا «یونس ابویعقوب» داخل ونی که کشتار را رقم زد، حضور داشت. پلیس این تروریست را به ضرب گلوله به هلاکت رساند.


انتهای پیام/
کد مطلب: 392327