توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:
مطبوعات محلی نقش مهمی در مسائل سیاسی و دینی ایفا می‌کنند
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۵
معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: مطبوعات محلی نقش مهمی در زمینه مسائل سیاسی و دینی در استان ایفا می‌کنند بنابراین حساسیت‌های لازم در این زمینه باید در نشریات محلی رعایت شود تا از ابتلا به آسیب‌های مختلف در امان باشد.

به گزارش عرش نیوز؛حسین انتظامی در سفر یک روزه به استان قزوین در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین اظهار کرد: استان قزوین یکی از شهرهای ویژه در حوزه‌های فرهنگی، دینی و سیاسی به شمار می‌رود به گونه‌ای که برنامه‌های مختلف این استان در اولویت برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد.

وی افزود: استان قزوین از افراد توانمندی در حوزه مطبوعات برخوردار است که از جمله آن می‌توان به سید عبدالعظیم موسوی، مدیر مسئول هفته نامه ولایت اشاره کرد.

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: حضور چنین افرادی در حوزه مطبوعات می‌تواند بستر مناسبی برای پیشرفت و توسعه مطبوعات محلی استان قزوین فراهم کند.

انتظامی عنوان کرد: با توجه به این‌که استان قزوین از استان‌های فرهنگ‌خیز کشور بوده و از تمدن بالایی برخوردار است، قطع‌یقین از نظر کمک به مطبوعات محلی نگاه ویژه‌ای به این استان می‌شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: با وجود این‌که استان قزوین به لحاظ عملکرد مطبوعات محلی در جایگاه نخست قرار ندارد اما عملکرد مطبوعات محلی آن قابل قبول است بنابراین باید توجه جدی به نشریات محلی این استان شود.

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: مطبوعات محلی نقش مهمی در زمینه مسائل سیاسی و دینی در استان ایفا می‌کنند بنابراین حساسیت‌های لازم در این زمینه باید در نشریات محلی رعایت شود زیرا در غیر این صورت آسیب‌های زیادی بر نشریات محلی وارد می‌شود.

انتظامی با اشاره به حضور پربرکت آیت‌الله باریک‌بین در استان قزوین بیان کرد: حضرتعالی جایگاه مهم و ویژه‌ای در استان قزوین دارید و خدمات شما در عرصه‌های مختلف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ماندگار است.

 وی با اشاره به عملکرد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین افزود: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین یکی از مدیران توانمند و با تحصیلات عالی به شمار می‌رود که امیدواریم بتواند در زمینه‌های فرهنگی، اسلامی و دینی این استان کوشا گام‌های ارزشمندی بردارد.

آیت‌الله هادی باریک‌بین، نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین نیز در این دیدار خاطرنشان کرد: از تمام مسئولان و دست‌اندرکاران این نظام برآمده از خون شهدا انتظار می‌رود در راستای رشد و توسعه هر چه بهتر این کشور همت و تلاش مضاعفی داشته باشند.

حجت‌الاسلام محمدحسن باریک‌بین، امام جمعه موقت قزوین نیز در این دیدار در خصوص نحوه عملکرد مطبوعات سراسری و محلی از معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد اسلامی سؤالاتی مطرح کرد.

مهدی احمدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین نیز در این دیدار گزارشی از برنامه‌های این اداره‌کل ارائه داد.

منبع:فارس

کد مطلب: 352024