توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار کرمان:
روز خواجوی‌کرمانی در تقویم کشور ثبت شود
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۶
استاندار کرمان گفت: اقدامات لازم برای ثبت روز خواجوی‌کرمانی در تقویم کشوری انجام شود.

به گزارش عرش نیوز؛علیرضا رزم‌حسینی صبح امروز در نشست ستاد برگزاری نکوداشت خواجوی‌کرمانی در محل دفتر استاندار کرمان اظهار داشت: کرمان خاستگاه بزرگانی در زمینه‌های مختلف در دوران گذشته و امروز است.

وی بیان داشت: بزرگان استان کرمان بر اساس نجابت یا خجالت کرمانی کمتر حاضر شده‌اند در سطح جامعه مطرح شوند و یا اینکه در زمینه معرفی این بزرگان غفلت شده است.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه جامعه ما امروز نیازمند شناخت بزرگان کرمان است، ادامه داد: نسل جوان ما با خواجوی‌کرمانی آشنایی ندارند، زیرا برای معرفی این شخصیت بزرگ کم‌کاری کرده‌ایم.

رزم‌حسینی اضافه کرد: نه‌تنها خواجوی‌کرمانی بلکه شخصیت‌های بزرگ بسیاری در استان کرمان داریم که اقدامات مطلوبی انجام داده‌اند، اما نتوانسته‌ایم، حق مطلب را برای معرفی آنها ادا کنیم.

وی یادآور شد: امیدواریم همایش بزرگداشت خواجوی‌کرمانی زمینه‌ساز کنگره خواجوی‌کرمانی در سطح کشوری و بین‌المللی شود.

استاندار کرمان افزود: منعی برای ثبت روز خواجوی‌کرمانی نیست، اما پیگیری‌های ما در این زمینه کم بوده است و اگر پیگیری شود، می‌توان 24 مهرماه سالروز به آتش کشیدن مسجد جامع شهر کرمان به‌دست عوامل شاه و روز خواجوی‌کرمانی را در تقویم کشوری به ثبت برسانیم.

رزم‌حسینی عنوان کرد: خواجوی‌کرمانی باید به دانش‌آموزان، دانشجویان و نسل جوان استان کرمان معرفی شود و با طرح شخصیت‌های بزرگ می‌توان برای افزایش روحیه مطالبه‌گری مردم استان کرمان گام برداشت.

وی تصریح کرد: هر کرمانی باید به شخصیت‌های استان کرمان افتخار کند و ستاد دائمی کنگره خواجوی‌کرمانی تشکیل شود تا زمینه لازم برای برگزاری کنگره بین‌المللی خواجو انجام شود.

استاندار کرمان با تاکید بر برگزاری همایش خواجوی‌کرمانی در سال جاری بیان داشت: خواجوی‌کرمانی نیازی به معرفی ندارد، اما ما به شناخت خواجو نیاز داریم.

رزم‌حسینی ادامه داد: برای موفقیت در کارهای رو به‌جلو باید شخصیت‌های تاثیرگذار کرمانی را معرفی کنیم.

منبع:فارس

کد مطلب: 350026