توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دولت یارانه افراد با درآمد بالای ۲.۵ میلیون تومان را حذف کند
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۳
نماینده مردم ارومیه درمجلس شورای اسلامی گفت: باید یارانه نقدی به جای اختصاص یافتن به بیش از ۹۰ درصد مردم، تنها به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی داده شود.

به گزارش عرش نیوز؛نادر قاضی‌پور با اشاره به اینکه هم‌اینک بیش از 90 درصد مردم ماهیانه از یارانه نقدی دولت استفاده می‌کنند، اظهار داشت: این در حالی است که بسیاری از مردم نیازی به گرفتن یارانه نداشته و حتی در ابتدای اجرای قانون هدف‌مند کردن یارانه‌ها به دولت تذکر داده شد که باید این قانون به درستی و کامل اجرا شود اما متاسفانه این امر تاکنون محقق نشده چون توزیع یارانه باید براساس درآمد افراد انجام گیرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه بودجه عمرانی و جاری را به یارانه‌ها اختصاص داده‌اند خلاف قانون است چون مقرر شده بود که تنها یارانه‌ها به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی داده شود.

وی تصریح کرد: دولت‌های نهم، دهم و یازدهم با درست اجرا نکردن قانون هدفمندی یارانه‌ها مشکلات عدیده اقتصادی همچون کسری بودجه را به وجود آوردند و از سوی دیگر علت اینکه با وجود آنکه مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه امسال دولت را مکلف به حذف یارانه نقدی افراد ثروتمند کرده اما دولت تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نداده، است.

قاضی‌پور گفت: بنابراین در وهله نخست دولت باید اقدام به حذف یارانه نقدی برخی نمایندگان مجلس، استانداران، تاجران و کسانی کند که درآمدهای میلیاردی داشته و یا بیش از 2 و نیم میلیون تومان در ماه درآمد داشته باشند.

نماینده مردم ارومیه درمجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر دولت یارانه نقدی افراد غیرنیازمند را حذف کند، بیش از 5 هزار و 460 میلیارد تومان صرفه‌جویی می‌شود که به وسیله آن می‌تواند به تامین برخی زیرساخت‌های عمرانی مثل راه آهن بپردازد و ازسوی دیگر بدهی خود را به وزارت راه، نیرو و پیمانکاران را بپردازد.

منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 350125