توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس فدراسیون سوارکاری:
اتحادیه صنفی تولیدکنندگان و آموزش دهندگان اسب تشکیل می‌شود
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۷
رئیس فدراسیون سوارکاری با اشاره به اینکه باشگاه‌های اسب در کشور تلفیقی از پرورش اسب و آموزش سوارکاری هستند از تشکیل اتحادیه صنفی تولیدکنندگان و آموزش دهندگان اسب تا دی ماه امسال خبر داد.
به گزارش عرش نیوز؛مسعود خلیلی صبح امروز در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: فدراسیون سوارکاری در توافق نامه‌ای با جهاد کشاورزی برای تولید و پرورش نژادهای اسب بومی امضا شده است.

وی با اشاره به اینکه پرورش و تولید اسب در گذشته به جهاد کشاورزی سپرده شده بود و به‌دلیل گستردگی این وزارت شاید اسب در اولویت قرار نداشت، افزود: اکنون با همکاری وزارت جهاد کشاورزی شاهد اتفاقات خوشایندی برای تولید نژادهای بومی اسب هستیم که با تعیین کاربری اسب می‌توان انگیزه پرورش اسب را افزایش داد.

رئیس فدراسیون سوارکاری تعداد باشگاه‌های‌ پرورش اسب در کشور 450 مورد برآورد کرد که تعدادی از آنها در زمینه پرورش اسب و یا آموزش سوارکاری فعالیت می‌کنند و اطلاعات این باشگاه‌ها جمع‌آوری شده و اوایل دی‌ماه با انتخاب هیئت مدیره هویت‌بخشی و ساماندهی می‌شوند.

خلیلی تشکیل اتحادیه صنفی تولیدکنندگان و  آموزش دهندگان اسب در کشور را ضروری دانست و اظهار امیدواری کرد که با تشکیل این صنف از هم‌گسیختگی میان باشگاه‌ها برطرف شود.

وی ادامه داد: حرفه‌ای که در آن اقتصاد پویایی وجود نداشته باشد صرف داشتن علاقه نمی‌تواند به بقای آن حرفه کمک کند پس باید با همکاری بیشتر بتوانیم چرخ این رشته ورزشی را بهتر بچرخانیم.

رئیس فدراسیون سوارکاری با اشاره به ورود اسب به ایران از تشکیل کمیته‌ای مشترک میان فدراسیون و وزرات جهاد کشاورزی خبر داد که از 2 ماه پیش تاکنون ورود نژداهای غیر ایرانی اسب به کشور با حساسیت بیشتری دنبال می‌شود.

خلیلی اسب ایرانی را یکی از نژداهای مرغوب دانست که وقتی تولید اسب داخلی در حال بهبود یافتن است دیگر نیازی به ورود اسب به داخل کشور نیست و این نیازمند ایجاد آئین‌نامه‌هایی برای جلوگیری از ورود اسب به ایران است.

وی بیان کرد: علی‌رغم سرمایه‌گذاری در مورد اسب، آموزش‌ نیروهای متخصص و بهداشت‌یاری اسب تا این اندازه رشد نداشته و متأسفانه اسب‌های گران قیمت بر اثر یک بیماری تلف می‌شوند.

رئیس فدراسیون سوارکاری با اشاره به وجود 15 هزار اسب ورزشی در کشور و تأکید بر توجه به سلامت اسب از تشکیل صنف و اتحادیه‌های در زمینه آموزش و ارتقای بهداشت و سلامت اسب در آینده خبر داد.

خلیلی از راه‌یابی 3 سوارکار ایرانی به همراه به اسب در کم‌تر از یک ماه دیگر به مسابقه بین المللی در قطر خبر داد و این اتفاق را دلیلی بر پاک و سالم بودن اسب ایرانی دانست که اکنون در شرایط پایداری قرار داریم و مشکلی از بیماری‌ها در اسب ایرانی وجود ندارد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 337508