توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
700 مرکز ثابت آموزش های فنی و حرفه ای در کشور فعال است
شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۵
مدیرکل دفتر امور عمرانی سازمان فنی وحرفه ای گفت: 700 مرکز ثابت آموزش های فنی وحرفه ای در کشور فعال است و در 15 هزار آموزشگاه بخش خصوصی نیز متقاضیان مهارت ها را فرا می گیرند.
به گزارش عرش نیوز؛'داوود ناصری امید' روز شنبه در همایش استانی آموزش و مهارت در صنف و صنعت در کرمانشاه، از سازمان فنی وحرفه ای به عنوان تنها متولی آموزش های رسمی در کشور یاد کرد که در دو بخش دولتی و آزاد به متقاضیان آموزش می دهد.

وی با اشاره به امکانات و زیرساخت های خوب سازمان فنی وحرفه ای، تربیت و آموزش نیروهای متخصص را از برنامه ها و اقداماتی عنوان کرد که این سازمان همواره به دنبال آن بوده است.

ناصری امید افزود: در جهان امروز، توسعه عام بدون توجه به آموزش های فنی و مهارتی بی معناست چرا که این آموزش ها توانایی و تخصص افراد را برای کارهای مختلف افزایش می دهد.

سرپرست اداره کل فنی وحرفه ای کرمانشاه نیز با اشاره به وجود 251 مرکز و کارگاه در استان، گفت: از این تعداد 224 مرکز و کارگاه فعال است که شامل 135 کارگاه ثابت، 22 مرکز فعال، 21 کارگاه روستایی، 18 کارگاه در پادگان ها، 15 کارگاه در زندان ها و 13 کارگاه سیار شهری می شود.

وی خاطرنشان کرد: در این مراکز و کارگاه ها 400 حرفه ازسوی 26 مربی رسمی و پیمانی و 166 مربی حق التدریس به متقاضیان آموزش داده می شود.

ناصری امید، تعهد آموزشی مراکز دولتی سازمان فنی وحرفه ای کرمانشاه را پنج میلیون و 200 هزار نفر ساعت برای سال 93 عنوان کرد و گفت: تعهد آموزشی مراکز خصوصی نیز ارائه سه میلیون و 200 هزار نفر ساعت است.

وی همچنین از فعالیت بیش از یک هزار مربی در آموزشگاه های آزاد استان کرمانشاه خبر داد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 327608